»
Achtergebleven rommel na het drama in Duisburg
AFP Het OM in Duisburg is begonnen met het onderzoek naar wie verantwoordelijk kan worden gesteld voor de slachtoffers bij de Love Parade. Justitie heeft het veiligheidsplan bij de organisatoren en de gemeente in beslag genomen.
Bij de Love Parade in Duisburg vielen zaterdagmiddag negentien doden en 342 gewonden. Het veiligheidsplan werd opgesteld door de organisatoren, het stadsbestuur en de politie. Vanmorgen gaven zij gezamenlijk een persconferentie.
"Die persconferentie wordt in Duitsland nu een farce genoemd", zegt correspondent Margriet Brandsma. "Vragen werden niet beantwoord en men keek elkaar vertwijfeld aan. Het leek er heel sterk op dat de situatie de verantwoordelijken totaal boven het hoofd is gegroeid."
Twijfels
Erwin Muller, directeur van het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement, vindt het niet vreemd dat het misging. "Een toegang voor een miljoen bezoekers. Een onbegrijpelijke fout. Daar hoef je niet voor gestudeerd te hebben of ervaring te hebben met evenementen."
Het Duitse blad Der Spiegel schrijft dat de politie van tevoren gewaarschuwd heeft voor de risico's van dit enorme technofeest. Er zou gesuggereerd zijn dat er meerdere toegangswegen nodig waren, maar het stadsbestuur heeft dat plan verworpen.
Ook in de media werd van tevoren aan de veiligheid getwijfeld. Een journalist van een lokale krant in het Ruhrgebied had zelfs voorspeld dat er bij de inmiddels beruchte tunnel doden zouden vallen.
Nooit meer
Volgens de politie is niemand van de negentien doden omgekomen in de tunnel die de enige toegang was tot het feestterrein. De meeste slachtoffers zijn gevonden in de buurt van een metalen trap, bij een van de ingangen van de tunnel. Ze zijn gestikt, doodgedrukt of doodgetrapt.
De organisatie van het dancefestival heeft gezegd dat er nooit meer een Love Parade zal komen, uit respect voor de doden en nabestaanden.

»