Aangifte burgerlijke stand digitaal

Trouwringen Trouwringen Just SallyRye/Flickr.com - Creative Commons

Het kabinet wil het burgers mogelijk maken om via de computer aangifte te doen van een huwelijk, geboorte of overlijden. De online-aangifte moet het werk van de burgerlijke stand efficiënter maken.

In het nieuwe systeem kunnen mensen elektronisch de vereiste gegevens zelf aanleveren. De gemeente controleert de informatie in het bevolkingsregister en als er geen onduidelijkheden zijn, kan een afspraak gemaakt worden. Persoonlijk aangifte doen aan het loket blijft gewoon mogelijk.

De technische haalbaarheid van het plan wordt nog onderzocht. Er loopt een aantal proefprojecten.

Efficiënter

Volgens minister Hirsch Ballin van Justitie en staatssecretaris Bijleveld van Binnenlandse Zaken is de nieuwe methode veel efficiënter dan de huidige. Nu moeten allerlei stukken worden ingeleverd, zoals een afschrift van de geboorteakte en een uittreksel uit het bevolkingsregister.

De bewindslieden willen ook digitale aangifte mogelijk maken bij geboorte, overlijden en geregistreerd partnerschap.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio