Noodweer ontregelt treinverkeer

Een bliksemschicht» Een bliksemschicht Guido Litjens / NOS Ooggetuige

In midden-Nederland is een deel van het treinverkeer ontregeld door het noodweer van gisteravond. Op veel plaatsen rijden minder of helemaal geen treinen.

ProRail waarschuwt dat mensen rekening moeten houden met aanzienlijke vertraging. Op veel plaatsen zijn bomen op het spoor gevallen. Hoe lang het herstelwerk nog gaat duren is niet duidelijk. Op Utrecht CS zijn gisteren ongeveer duizend reizigers gestrand, doordat hun trein niet reed. Zij zijn met bussen thuisgebracht.

Blikseminslag

De zware buien hebben in vrijwel het hele land overlast veroorzaakt. Door blikseminslag ontstonden brandjes en de brandweer moest veel kelders leegpompen en omgewaaide bomen opruimen. De snelweg A12 bij Gouda was een tijd afgesloten omdat er omgewaaide bomen op de weg lagen. In Nistelrode bij Oss had het verkeer te kampen met hagel. Op de A50 viel zoveel hagel dat het zicht bijna nul was. Ook in het dorp Nistelrode vielen de ijsstenen uit de lucht.

Beelden van de A12 door ooggetuige Reinier de Wit

In Rotterdam overstroomde het riool op verschillende plekken. Noord-Brabant kreeg gisteravond als eerste te maken met het noodweer. Daarna trokken de buien naar midden-Nederland, waar tot half twee vannacht een weeralarm van het KNMI van kracht was. De buien hebben het land inmiddels via het noorden verlaten.

Het noodweer begon gisteravond om kort na zeven uur. Toen trokken de eerste buien over het zuiden van Noord-Brabant. Vooral rond Tilburg viel veel regen. Volgens een ooggetuige ontstond tijdelijk zeer dichte mist.

Waarschuwing

Weerdiensten hadden al de hele dag gewaarschuwd voor noodweer. Het KNMI zag een grote kans op hagel en veel bliksem. Bovendien zouden de buien tot wateroverlast leiden, meldde de weersdienst. Het KNMI had daarvoor waarschuwingen uitgegeven.

WeerOnline waarschuwde ook voor zware windstoten. Na de regenbuien zakte de temperatuur wel, naar niet veel.

Heeft u foto's van de onweersbuien of heeft u last van wateroverlast? Stuur uw foto in via nos.nl/ooggetuige of mail uw verhaal naar ooggetuige@nos.nl.

Deel deze pagina

Video

  • video Overlast door noodweer Het noodweer heeft gisteravond overal in het land tot grote overlast geleid.
  • video Problemen door noodweer in delen Nederland Op dit moment trekt zwaar weer over delen van Nederland. De A12 bij Gouda richting Utrecht werd afgesloten... omdat er een boom op het wegdek ligt. En in Tilburg hadden ze last van een windhoos.

Audio

  • Woordvoerder ProRail over de vertragingen Door het noodweer van afgelopen nacht zijn veel treinen uitgevallen of vertraagd. Een woordvoerder van ProRail vertelt.
  • Noodweer zorgt voor overlast op snelwegen Het noodweer leidde gisteren niet alleen op het spoor tot problemen. Ook het wegverkeer had er last van. Zo was de snelweg A12... lange tijd dicht vanwege omgewaaide bomen. Een aantal uren gold in delen van het land een weeralarm. Henk Snepvangers van de politie Midden- en West-Brabant.

Video en Audio

Meer video en audio