Klokkenluider Ad Bos mag vervolgd worden

Ad Bos, de klokkenluider van de bouwfraude» Ad Bos, de klokkenluider van de bouwfraude ANP

Ad Bos mag worden vervolgd voor zijn aandeel in de bouwfraude-affaire. Dat bepaalde de Hoge Raad vandaag.

In de zaak kwam in 2001 een schaduwboekhouding aan het licht bij bouwbedrijf Koop Tjuchem. Bos was de klokkenluider.

Hij wordt zelf ook beschuldigd van betrokkenheid bij omkoping van ambtenaren. In 2005 werd Bos daarvoor ook veroordeeld, zonder dat er een straf opgelegd werd. Het Openbaar Ministerie ging daarop in hoger beroep, waarin het uiteindelijk door het gerechtshof in Den Haag niet-ontvankelijk werd verklaard.

Zwijgrecht

Het gerechtshof in Den Haag vond dat het Openbaar Ministerie misbruik had gemaakt van de kwestbare positie van Bos als klokkenluider. Ook zou het vertrouwen zijn gewekt dat hij niet zou worden vervolgd.

In cassatie heeft de Hoge Raad gezegd dat er geen sprake is van inbreuk op de beginselen van een behoorlijke rechtsorde. Bos is gewezen op zijn zwijgrecht en hem is niet beloofd dat hij niet vervolgd zou worden, schrijft de Hoge Raad.

Deel deze pagina

Video

Hoge Raad: hoger beroep Ad Bos moet over

Klokkenluider Ad Bos is nog niet af van justitie. De Hoge Raad heeft vanmiddag besloten dat het hoger beroep tegen Bos helemaal... over moet. Verslaggever Eva Wiessing vertelt.

Audio

  • Klokkenluider Ad Bos kan toch vervolgd worden klokkenluider Ad Bos De Hoge Raad heeft besloten dat klokkenluider Ad Bos wél kan worden vervolgd voor zijn rol in de... bouwfrauwde. De uitspraak kwam voor Bos als een totale verrassing.
  • Ad Bos over uitspraak Hoge Raad Het proces tegen klokkenluider Ad Bos moet worden overgedaan. Bos was klokkenluider in de bouwfraudezaak. Verslaggever Merlijn... Stoffels sprak met Ad Bos na de uitspraak.
  • Hoge Raad: zaak tegen Ad Bos moet over De Hoge Raad heeft zojuist besloten dat het proces tegen klokkenluider Ad Bos moet worden overgedaan. Verslaggever Merlijn Stoffels... was bij de zaak.
  • Hoge Raad doet uitspraak in klokkenluiderszaak Vandaag doet de Hoge Raad uitspraak in de zaak Ad Bos, de klokkenluider die de bouwfraude onthulde. Tot op het hoogste niveau vecht... het Openbaar Ministerie door om Bos veroordeeld te krijgen voor zijn aandeel in de bouwfraude bij zijn oud-werkgever Koop Tjuchem. En dat terwijl aan de andere kant de overheid steeds meer doet om klokkenluiders te beschermen. We spreken erover met Rik van Steenbergen van de FNV.

Video en Audio

Meer video en audio