» Mark Rutte vertelt dat Paars-plus voorlopig van de baan is ANP 12 juli - "Er is een plezierige sfeer." (Informateur Wallage doorbreekt de radiostilte rond de formatie.)
6 juli - "Je kunt ervan uitgaan dat dit land niet alleen 16 miljoen bondscoaches telt, maar ook 16 miljoen informateurs". (Informateur Jacques Wallage verklaart in aanloop naar de WK-wedstrijd Nederland-Uruguay waarom hij en Uri Rosenthal een radiostilte hebben afgekondigd.)
5 juli - "1 Augustus zou een prachtige datum zijn." (Job Cohen hoopt dat Paars-plus binnen een maand een feit is.)
Ingewikkeld
3 juli - "Ik durf de onderhandelingen aan." (VVD-leider Rutte vindt na een aantal informele gesprekken dat er toch voldoende basis is om een poging tot Paars-plus te wagen.)
30 juni - "We zijn er allemaal van overtuigd dat er stappen gezet moeten worden, maar we weten dat dat ingewikkeld is." (PvdA-leider Cohen wijst erop dat de informateur een complexe klus heeft.)
29 juni - "Met het CDA erbij ben ik uw man." (PVV-leider Wilders gaat niet in op de uitnodiging van Rutte van de VVD om samen te onderhandelen over een rechts meerderheid kabinet)
Tussenstap
28 juni - "Ik snap het chagrijn en de frustratie van Wilders. Als je een partij niet uitsluit en dat heeft het CDA nooit gedaan, dan vind ik dat je verplicht bent om normaal aan tafel te zitten." (Alexander Pechtold van D66 vindt dat het CDA zich moet uitspreken.)
26 juni - "Dit is een tussenstap die moet leiden tot overeenstemming over wie nu de volgende stap gaat zetten." (Informateur Tjeenk Willink over de opdracht die hij van de koningin heeft gekregen.)
25 juni - "Het gedraal moet nu maar eens stoppen." (D66-leider Pechtold vindt dat er zo langzamerhand tempo moet worden gemaakt.)
Cirkeltjes
24 juni - "Rutte moet nu een keuze gaan maken. Het is tijd om serieus te gaan onderhandelen." (GroenLinks-leider Halsema begint ongeduldig te worden.)
23 juni - "Als we elke dag een optie afschieten, dan blijft er niks over. We kunnen eindeloos in cirkeltjes om elkaar heen blijven draaien, maar ik denk niet dat het land daarmee gediend is." (CDA-fractieleider Verhagen laat weten dat hij klaar is voor een inhoudelijk gesprek.)
22 juni - "Ik baal als een gieter." (Femke Halsema van GroenLinks haalt in haar teleurstelling over het afbreken van de verkenning naar Paars-plus twee uitdrukkingen door elkaar.)
Tango dansen
21 juni - "Deze snuffelronde is bedoeld om te kijken of je perspectief krijgt om zinvol te onderhandelen." (VVD'er Rutte is niet uitgesproken enthousiast over Paars-plus.)
18 juni - "Het zijn van de grootste partij is niet alleen leuk op de verkiezingsavond, maar brengt ook verantwoordelijkheden met zich mee." (CDA-fractievoorzitter Verhagen vindt nog steeds dat VVD-leider Rutte aan zet is.)
17 juni - "Je kunt niet met zijn drieën de tango dansen als er maar twee op het toneel verschijnen." (VVD-leider Rutte vindt het jammer dat het CDA zich niet wil mengen in gesprekken over een rechtse coalitie.)
Tijdverspilling
16 juni - "Aanschuiven heeft alleen zin als er een begin van overeenstemming is tussen de VVD en de PVV. Anders is het volstrekte tijdverspilling." (Verhagen van het CDA blijft de boot afhouden.)
15 juni - "Ik hoop dat de heer Verhagen over zijn schaduw heenstapt, anders wordt het heel erg moeilijk." (PVV'er Wilders wil dat het CDA meedoet aan gesprekken tussen VVD en zijn partij.)
14 juni - "Het is nu van belang om zicht te krijgen of de VVD en de PVV het eens kunnen worden, vóórdat naar derden wordt gekeken." (Verhagen blijft de bescheidenheid zelve.)
Bescheidenheid
12 juni - "Ik zou iedere VVD'er willen vragen zich nog eens achter de oren te krabben, niet zozeer om de standpunten van de PVV, maar wel om het mensbeeld dat de heer Wilders de afgelopen vijf jaar heeft neergezet. Dat is er één van geweld en discriminatie van grote groepen mensen." (D66-leider Alexander Pechtold hoopt dat de VVD de PVV snel als mogelijke coalitiepartner laat vallen.)
11 juni - "Het CDA past nu bescheidenheid." (CDA-fractievoorzitter Maxime Verhagen vindt dat VVD-leider Rutte het voortouw moet nemen in het formatieproces.)
10 juni - "Het is een belangrijk punt. Maar ik wil het kabinet er niet kapot op laten gaan." (PVV-leider Geert Wilders laat een dag na de verkiezingen weten dat de AOW-leeftijd niet langer een breekpunt is.)
Deel deze pagina