Verbrede randweg Eindhoven geopend

De nieuwe randweg van Eindhoven» De nieuwe randweg van Eindhoven Ministerie van Verkeer en Waterstaat

In Eindhoven is de vernieuwde randweg A2 officieel in gebruik genomen. De weg moet een einde maken aan de verkeersproblemen rond de stad.

De rijbanen voor lokaal en doorgaand verkeer zijn nu gescheiden. De wegwerkzaamheden aan de randweg duurden vier jaar, dat was een jaar korter dan gepland.

Aan de oostkant van de stad is er nog geen snelweg, daar moet het verkeer over de provinciale weg N270. Er zijn geen plannen om hier iets aan te gaan doen.

Miljarden

De randweg Eindhoven maakt deel uit van het veel grotere A2-project. Van Amsterdam tot en met Maastricht verbreedt Rijkswaterstaat de Noord-Zuid verbinding. Op sommige plekken, bijvoorbeeld tussen Amsterdam en Utrecht, wordt de weg tien banen breed.

In totaal kost het project ruim drie miljard euro. De hele A2 is naar verwachting in 2012 klaar.

Deel deze pagina

Video

  • video Randweg om Eindhoven in gebruik genomen In Eindhoven is de vernieuwde randweg A2 officieel in gebruik genomen. Vier jaar is er gewerkt aan de... aanpassing van de weg rond Eindhoven.
  • video Steeds meer knelpunten op de weg aangepakt Er is weer een nieuw stuk van de A2 klaar. De Randweg Eindhoven is vandaag feestelijk geopend. Dit jaar... wordt er meer gewerkt aan de weg dan in voorgaande jaren. 30 knelpunten worden met spoed aangepakt.

Audio

  • Randweg om Eindhoven vanochtend in gebruik genomen Na jaren van wegwerkzaamheden bij Eindhoven wordt vandaag officieel de nieuwe randweg om de stad in gebruik genomen. De weg moet... een einde maken aan de verkeersproblemen rond Eindhoven. Jarenlang hebben de werken zelf ook voor overlast gezorgd, maar nu moeten de problemen voorbij zijn. Verslaggever Theo Verbruggen ging vanmorgen bij de randweg kijken.
  • Nieuwe randweg om Eindhoven wordt in gebruik genomen Na jaren van wegwerkzaamheden bij Eindhoven wordt vandaag officieel de nieuwe randweg om de stad in gebruik genomen. De weg moet... een einde maken aan de verkeersproblemen rond Eindhoven. Verslaggever Theo Verbruggen was vanochtend bij de randweg,

Video en Audio

  • » Geschokte reacties op bloedbad Syrië Video Veel geschokte reacties op de dood van meer dan 90 mensen, onder wie tientallen kinderen, in Syrie,...27 mei 2012, 139 keer afgespeeld
  • » Unieke graftombe gevonden in Peru Video Een unieke vondst in Peru. Een team van Belgische archeologen heeft een 1000-jaar oude graftombe...27 mei 2012, 1110 keer afgespeeld
  • » Plasterk: gratis technische studie Video PvdA-kamerlid Ronald Plasterk in Buitenhof over het plan om technische studies populairder te...27 mei 2012, 2144 keer afgespeeld

Meer video en audio