»
Bram Som
NOS Bram Som heeft zich geplaatst voor de EK atletiek, die van 26 juli tot en met 1 augustus in Barcelona plaatsvinden.
Bij Diamond League-wedstrijden in Oslo eindigde Som als zesde op de 800 meter in 1.45.14. Hij voldeed ruimschoots aan de eis voor vormbehoud, die op 1.46.70 gesteld was. De race werd op imponerende wijze gewonnen door de Keniaan David Rudisha, die met 1.42.04 binnen een seconde van het wereldrecord van Wilson Kipketer (1.41.11) bleef. Ook de tijd van de nummer twee, Abubaker Kaki, mocht er zijn: 1.42,23.
Ook Asafa Powell maakte indruk. Hij won de 100 meter in 9,72. Churandy Martina eindigde met 9,92 als derde. Dat was 0,01 sneller dan zijn persoonlijk record, maar omdat er te veel rugwind stond (2,1 m/s), wordt zijn tijd niet als 'pr' in de boeken opgenomen. "Hier winnen was mijn doel, maar een tijd van 9,72 in dit stadium van het seizoen geeft een heel goed gevoel", zei een tevreden Powell na zijn optreden.
De 5.000 meter eindigde in een millimetersprint, waarbij de Ethiopiër Imane Merga zijn landgenoot Tariku Bekele nét wist te verslaan: 12.53,81 om 12.53,97. Kerron Clement schreef in 48.12 de 400 meter horden op zijn naam.
De Amerikaan Christian Cantwell boekte bij het kogelstoten zijn tweede Diamond League-zege, waardoor hij ruimschoots leidt in het klassement over dat onderdeel.
VS-vrouwen snel
Bij de vrouwen waren de Amerikaansen de snelsten op de kortste nummers. LaShauntea Moore won in 22,38 de 200 meter en Lolo Jones zegevierde in 12,66 op de 100 meter horden. Amantle Montsho greep de winst op de 400 meter: 50,34. Daarmee nam de atlete uit Botswana in het klassement op die afstand de leiding over van Allyson Felix.
Het hoogspringen leverde een mooi duel op. Zowel Blanka Vlasic als Chaunte Howard-Lowe liet 2.01 noteren, maar de Kroatische maakte daarbij minder foutsprongen.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
video
video
video