»
De t-shirts zijn ontworpen door textielbedrijf E-Quality
E-Quality 22.27 uur: Wilders bij Nova Politiek
PVV-leider Wilders is te gast bij Nova Politiek. Hij verwacht 25 zetels te gaan halen en rekent op de "gordijnbonus". Hij bedoelt daarmee dat veel mensen in het openbaar niet durven te zeggen dat ze op de PVV gaan stemmen, maar dat in het stemhokje wel zullen doen.
21.00 uur: Rutte valt Cohen aan
VVD-lijsttrekker Rutte valt op een partijbijeenkomst in Amsterdam PvdA-leider Cohen aan en het beleid van de PvdA in Amsterdam. Volgens Rutte komt de PvdA niet op voor de middenklasse. "Die mensen zijn vertrokken naar Almere en Purmerend, ze voelen zich onveilig en kunnen geen huis kopen in Amsterdam", zegt Rutte.
19.00 uur: Wilders waarschuwt voor Paars
Tijdens een PVV-bijeenkomst in Den Haag waarschuwt lijsttrekker Wilders voor een Paarse coalitie: "Een stem op Rutte is een stem op Cohen", zegt hij. Kamerlid Graus pleit voor een nieuw alarmnummer:"114, redt het dier".
18.50 uur: Paul Rosenmöller interviewt Rutte
"We hechten sterk aan een vrije markt, maar er moet altijd een marktmeester zijn", zegt VVD-leider Rutte in een tv-interview met Paul Rosenmöller. Hij is geen voorstander van het "ultieme liberalisme", maar ziet liever sterke een toezichthouder. "Met Gerrit Zalm hebben we juist fors ingezet op het versterken van het toezicht. Kijk naar de AFM en DNB.", zegt Rutte. Hij vindt niet dat liberalen medeverantwoordelijk zijn voor de financiële crisis.
Op de uitspraken van Cohen van afgelopen zondag zegt Rutte dat hij "geen stickers wil plakken op partijen dat ze moreel onaanvaarbaar zijn". Hij zegt dat de VVD niemand uitsluit en liever op inhoud discussieert dan ""via een etiket dat iets moreel verwerpelijk is". Rutte zegt verder dat een coalitie met de PVV moeilijk zou kunnen zijn omdat de partij op economisch gebied een ,,klassiek linkse partij is".
17.23 uur: TV Limburg loopt mee met CDA
TV Limburg loopt een dag mee met CDA-campagneleider in Limburg Guy Frintz.
15.35 uur: VVD en SP Apps
Gebruikers van de iPhone kunnen sinds vandaag de VVD App gratis installeren op hun toestel. Met de App kunnen gebruikers op hun telefoon standpunten checken, het verkiezingsprogramma bekijken en alle kandidaten raadplegen.
Ook de SP heeft inmiddels haar eigen iPhone App 'de Spinparty'. Dit is een soundboard met quotes van de lijsttrekkers. De quotes zijn te monteren op muziek, zodat een eigen politieke soundmix ontstaat die mensen kunnen bewaren en doorsturen.
14.15 uur: T-shirt 'U kijkt zo lief'
Textielbedrijf E-Quality uit Barendrecht heeft een T-shirt op de markt gebracht met de leus 'u kijkt zo lief'. Het idee voor het t-shirt ontstond donderdagavond op Twitter. Inmiddels is sprake van een groot succes. De t-shirts zijn al 5 keer meer verkocht dan 'normale' T-shirts. Onder de afnemers zitten ook CDA-ers, aldus E-Quality. Hoewel het t-shirt groen is, is er geen sprake van een campagnestunt. Het T-shirt is te bestellen via de website van E-Quality.
13.06 uur: Promotiestunt Emile Ratelband mislukt
Een klein radiografisch bestuurd vliegtuigje is vanochtend tegen één van de torentjes van de Ridderzaal gebotst. Volgens de Telegraaf is Emile Ratelband verantwoordelijk. Zijn actie zou bedoeld zijn om de verkiezingsuitslag te beïnvloeden. Volgens de krant heeft hij zich vanochtend zelf bij de politie aangegeven.
Het Novotel Den Haag, dat tegenover het Binnenhof ligt, bevestigt dat Ratelband daar vanochtend een zaal heeft gehuurd. Het gaat om een zaaltje met een balkon, op de bovenste verdieping. Hij zou hier een seminar houden. "We hebben niets van zijn plannen gemerkt," zegt een woordvoerder van het hotel. "En bekende mensen nemen wel vaker veel apparatuur mee, zoals camera's. Dus het zou kunnen dat tussen al die apparatuur ook een klein vliegtuigje zat". Ratelband is na zijn 'seminar' in alle rust uit het hotel vertrokken.
12.54 uur: Job Cohen-Journaal
De Partij van de Arbeid begint vandaag met een Job Cohen-journaal. Het eerste journaal, genaamd 'eerlijk delen', staat nu op www.jobcohen.nl. In de serie korte filmpjes zal de PvdA-lijsttrekker telkens een campagnethema behandelen. In de eerste aflevering pleit hij voor een eerlijke oplossing van economische problemen.
10.31 uur: Record voor de Partij voor de Dieren
De Partij voor de Dieren heeft vrijwel zeker een record gebroken met de grootste verkiezingsposter ter wereld. De partij heeft begin april een boodschap ingezaaid op een graanveld in de buurt van Schiphol. Inmiddels is vanuit de lucht in het veld nu de boodschap 'Kies nu partij voor de dieren' te lezen. De advertentie beslaat ruim 35.000 vierkante meter en de partij heeft zich deze week aangemeld bij het Guinness Book of Records. Voor zover bekend staat het record nu op een commerciële advertentie van 20.000 meter die bij de vliegvelden in Londen en Dubai was geplaatst. De Partij voor de Dieren benadrukt dat de advertentie honderd procent plantaardig is.
09.52 uur: Interview met Wilders
In de aanloop naar de verkiezingen spreekt de NOS elke werkdag met een lijsttrekker. Vandaag is het de beurt aan PVV-leider Geert Wilders. Verslaggever Michiel Breedveld sprak vanochtend met hem en hij vertelde onder meer dat hij in de afgelopen 5,5 jaar slechts een paar keer zelf heeft kunnen rijden in zijn auto. Vanwege veiligheidsredenen is dit niet mogelijk. "Juist om niet in je eigen auto te kunnen stappen om een stukje te gaan rijden, dat zijn wel de dingen die je het meeste mist," aldus Wilders. Hieronder kunt u het interview nog eens naluisteren.
09.50 uur: Campagneweek
Verslaggever Ron Fresen besprak vanochtend de nieuwe campagneweek. Het wordt de week van de opmaat naar de grote finale en de week van 'wie wil met wie'. Koploper Rutte acht een paars kabinet 'onwaarschijnljik, maar de anderen willen niets uitsluiten.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»