Winst voor staatsbanken ABN en Fortis

Het Fortis-logo verdwijnt uit het straatbeeld» Het Fortis-logo verdwijnt uit het straatbeeld Beeld: NOS

ABN Amro en Fortis Nederland zijn uit de rode cijfers, waarin ze in de loop van vorig jaar terechtkwamen.

ABN Amro maakte een nettowinst van 178 miljoen euro tegen een winst van 87 miljoen in dezelfde periode van vorig jaar. De bank had minder last van slechte leningen.

Fortis boekte een winst van 73 miljoen euro. In het eerste kwartaal van 2009 leed deze bank 6 miljoen euro verlies.

"Dit resultaat is te danken aan een goede omzetgroei en aanhoudende kostenbeheersingen", zegt bestuursvoorzitter Gerrit Zalm.

Fusie

De twee staatsbanken zullen in het derde kwartaal fuseren en gaan dan verder onder de naam ABN Amro.

De verwachting is dat ABN Amro en Fortis dit kwartaal weer in de rode cijfers duiken. ABN moet zeker 800 miljoen euro afboeken op de verkoop van HBU aan Deutsche Bank. Bovendien moeten beide banken 1,2 miljard euro uitgeven voor de integratie van beide instellingen en de afvloeiing van 6500 medewerkers.

Deel deze pagina

Video

Winst voor ABN en Fortis

Voor het eerst hebben de twee staatsbanken ABN Amro en Fortis gezamenlijk hun cijfers gepresenteerd. Beide banken maakten afgelopen... tijd winst.

Audio

  • André Meinema over kwartaalcijfers ABN Amro en BAM Zorgen bij de bouwbedrijven, verbeteringen bij de banken. Zo ziet het eerste kwartaal er ongeveer uit voor bouwbedrijf BAM en voor... de banken ABN Amro en Fortis. Bouwbedrijf BAM draaide in het eerste kwartaal warempel meer winst dan gedacht en bij ABN Amro en Fortis gaat het de betere kant op. Financieel redacteur André Meinema geeft een eerste analyse van de cijfers.

Video en Audio

Meer video en audio