Leider 'kindontvoerders' Haïti veroordeeld en vrijgelaten

Weeskinderen in Haïti» Weeskinderen in Haïti Foto: AFP

In Haïti is een Amerikaanse zendeling vrijgelaten na te zijn veroordeeld tot een straf die gelijk was aan de tijd die ze in voorarrest had doorgebracht. Laura Silsby was de leider van een groep zendelingen die in januari een groep kinderen naar de VS wilde smokkelen.

Ze zeiden dat de kinderen wees waren geworden in de aardbeving van 12 januari, maar dat bleek niet waar. Enkele ouders hadden hun kinderen meegegeven in de hoop dat ze een beter leven zouden hebben in de VS. De groep van tien Amerikanen en 33 kinderen werd aan de grens met de Dominicaanse Republiek aangehouden.

Van de groep Amerikanen werd alleen Silsby aangeklaagd. In eerste instantie luidde beschuldiging ontvoering, maar dat werd later bijgesteld tot reizen zonder de juiste papieren, waar een lagere straf op staat.

De Amerikaan kreeg van de rechter drie maanden en acht dagen cel, precies de lengte van haar voorarrest. Silsby kon daarop het land verlaten.

Deel deze pagina

Video

Haïti laat Amerikaanse ontvoerder vrij

In Haiti is een Amerikaanse vrouw vrijgelaten die ervan werd beschuldigd dat ze na de aardbeving weeskinderen wilde ontvoeren. De... vrouw leidde een groep missionarissen die eind januari werd opgepakt.

Video en Audio

Meer video en audio