»
Derrick Boldewijn houdt een briefwisseling over de Surinaamse verkiezingen
Wereldomroep In aanloop naar de Surinaamse verkiezingen wisselen twee jonge Surinamers hun ideeën, verkiezingswensen en andere bezigheden met elkaar uit. Derrick Boldewijn doet dit vanuit Suriname, Anouk Pinas vanuit Nederland.
Anouk,
Alles goed in Switi Sranan, met mij tenminste. De A-Combinatie situatie is een eigen leven gaan leiden inmiddels, elke analist en pseudo-analist heeft zijn of haar mening gegeven. Bij sommigen is de logica helemaal zoek. Als de leiding van de A-Combinatie laat is met het inleveren van de lijsten, hoe kan het maatschappelijk belang dat daardoor geschaad wordt op het conto van de verkiezingsorganisatie geschoven worden?
Een ander argument dat nergens op slaat, is dat de tijd te kort zou zijn, vooral in de geografisch grote districten. Hoe kan het dan dat andere partijen wel in staat zijn geweest om op tijd te zijn, ondanks dezelfde afstanden en tijden? Men zou mensen die zulke uitspraken doen moeten verbieden om in het openbaar te spreken.
De attitude die jou is opgevallen heeft alles te maken met een stukje 'paradigm paralysis'. Het paradigma dat alles kan bij God en in Suriname wordt sterk geloofd denk ik. Vandaar dat sommige mensen menen te kunnen doen wat ze willen zolang ze de juiste mensen kennen. Het verschil met Nederland in deze is de politieke cultuur. Als je goed oplet zie je dat in Suriname juist de mensen die een dubieus karakter hebben, de populairsten zijn of worden. Un lob' un dyugu dyugu. Ik spreek het niet goed hoor, voor mijn part moet dat gaan veranderen.
Democratie
De president heeft inmiddels aangegeven zichzelf niet ontvankelijk te vinden om een uitspraak te doen in deze hele kwestie. En nu willen de meneertjes en mevrouwtjes naar de rechter stappen. Wat mooi van democratie hè, dat je de regels kan overtreden en de rechter vragen om dat goed te praten. Dat wordt een interessant precedent als de uitspraak in hun voordeel uitvalt.
Ik heb vernomen dat de verschillende partijen inmiddels in de startblokken staan voor hun massameetings en campagnestrijd. Ik blijf benieuwd om te zien hoe dat zal gaan. Same old of something new.
Overdenkingen
Suriname of Nederland, Nederland of Suriname, je zit met een lastige situatie. In elk geval succes met je overdenkingen. Denk eraan dat je altijd welkom bent en als het aan Somohardjo ligt krijg je nog een dubbele nationaliteit ook, dus wie weet....
We zijn hier nu even in de ban van de moord op het hoofd van de luchtvaartdienst en twee dagen later een dubbele bommelding op de luchthaven. Even kijken hoe dat vertaald wordt door mensen die veiligheid als hun stokpaardje hebben. Ik voel mee met de familie van die man.
Groetjes en tot schrijfs,
Derrick
(Bron: Wereldomroep)
Deel deze pagina
»