»
Hero Brinkman bij Pauw & Witteman
NOS PVV-leider Geert Wilders heeft geen problemen met de wens van zijn fractiegenoot Hero Brinkman voor meer democratie in zijn partij.
Wilders wil deze discussie echter pas na de Tweede Kamerverkiezingen voeren. "Het moet niet te snel. Een legitiem moment voor een discussie hierover is met de nieuwe fractie na de verkiezingen", aldus de PVV-leider.
Wilders reageert hiermee op het pleidooi van Brinkman in het tv-programma Pauw & Witteman. De parlementariƫr wil dat de PVV, net als andere partijen, leden krijgt en partijcongressen houdt waar het programma wordt vastgesteld. Nu is partijleider Geert Wilders het enige lid.
Machtsstrijd
Brinkman zei niet te willen muiten binnen de partij en hij stelde duidelijk dat er geen machtsstrijd gaande is. "Geert Wilders is en blijft de leider, maar ik zou graag een meer democratische structuur zien in de partij."
Het Kamerlid vindt dat de tijd rijp is voor meer openheid en transparantie. Hij gaf geen antwoord op de vraag of hij zijn standpunt al met Wilders had besproken.
Brinkman denkt niet dat Wilders hem na deze actie uit de fractie zet. "Geert kan het alleen maar appreciƫren dat ik gebruik maak van democratische rechten. Het recht op de vrijheid van meningsuiting staat hoog bij hem in het vaandel."
Chiquer
Wilders zegt in een reactie dat hij niet boos is op Brinkman. Hij had het wel "chiquer" gevonden als zijn partijgenoot het hem eerder had verteld. Dat vindt Brinkman nu ook, zo laat hij in een verklaring dinsdag weten.
In het praatprogramma bekritiseerde Brinkman zijn partijleider, omdat die nu al heeft aangegeven dat hij eventueel bereid is om na de verkiezingen gedoogsteun te verlenen aan een minderheidskabinet.
Brinkman vindt dat raar: "We moeten ons nu volledig richten op verkiezingswinst en daarna hopen op regeringsdeelname."
Het nu al schermen met gedoogsteun aan andere partijen is tactisch niet slim, zei Brinkman. "Dan verkoop je de huid voordat de beer geschoten is."
Deel deze pagina
video
video
video
»
»
»