Toppers ontbreken in Amsterdam

Giro d'Italia» Giro d'Italia AFP

De Giro d'Italia gaat zaterdag voor het eerst sinds 2002 weer van start in Nederland. Dit keer is het niet 'Gironingen' dat roze kleurt, maar hoofdstad Amsterdam.

Na de Vuelta in Assen is het de tweede opeenvolgende grote ronde die begint in Nederland. Later dit jaar volgt nog de Tour-start in Rotterdam.

De échte toppers schitteren door afwezigheid tijdens de proloog over 8,4 kilometer. Lance Armstrong en Alberto Contador bereiden zich voor op La Grande Boucle, net als de Luxemburgers Frank en Andy Schleck.

Ook Denis Mentsjov, de winnaar van vorig jaar, en de beste Nederlandse talenten (Robert Gesink, Lars Boom) richten hun pijlen op de Tour-proloog op 3 juli.

Evans

De verwachte smaakmakers komen uit Amerikaanse, Kazachse en Italiaanse equipes. Bij de nieuwe BMC-ploeg hoopt men op een sterke Cadel Evans. De Australische wereldkampioen, die nog niet eerder een grote ronde won, toonde een goede vorm dit voorjaar. Hij reed sterk in de Amstel Gold Race en won zelfs de Waalse Pijl.

Bij Astana is men hoopvol op een goed optreden van Aleksandr Vinokoerov, die eind april Luik-Bastenaken-Luik op zijn naam schreef. De 36-jarige Kazach won in 2006 zijn enige grote ronde, de Vuelta.

Scarponi, Garzelli

De Italianen verwachten veel van Michele Scarponi (Androni Diquigiovanni) en Ivan Basso (Liquigas). Zeker nadat Liquigas-renner Franco Pellizotti van de UCI een startverbod heeft gekregen vanwege variabele bloedwaarden.

Daarnaast gaan ook de oud-winnaars Damiano Cunego (Lampre), Gilberto Simoni (Lampre) en Stefano Garzelli (Acqua & Sapone) van start. Met uitzondering van Garzelli, die dit voorjaar nog Tirreno Adriatico won, lijkt voor hen het podium ver weg.

Kopman Mollema

Rabobank start met een jonge ploeg. De kopman is Bauke Mollema, die aan zijn eerste grote ronde begint. De 23-jarige Groninger weet Maurico Ardila, Graeme Brown, Dmitri Kozontsjoek en de Nederlanders Rick Flens, Steven Kruiswijk, Tom Stamsnijder, Jos van Emden en Pieter Weening aan zijn zijde. Oscar Freire moest op het laatste moment afzeggen, vanwege aanhoudende problemen met de luchtwegen.

Addy Engels van Quick Step rijdt zijn achtste Giro d'Italia, Michel Elijzen draagt het shirt van Omega Pharma Lotto. Zij brengen het aantal Nederlandse renners in de 93ste editie van de Ronde van Italië op acht.

Naast de proloog worden ook de tweede en derde etappe in Nederland verreden. Die gaan respectievelijk van Amsterdam naar Utrecht (210 kilometer) en van Amsterdam naar Middelburg (224 kilometer).

Deel deze pagina

Video

  • video Giro: Yolanthe (Ca)Bauke Bij de ploegenpresentatie van de Giro d'Italia was Rabobank-kopman Bauke Mollema de enige die fietsend het... podium opkwam. Daarna wachtte hem natuurlijk een interviewtje...
  • video Amsterdam kleurt Roze Amsterdam maakt zich op voor de eerste etappe(s) van de Giro d'Italia. Han Kock interviewde favorieten Cadel... Evans en Carlos Sastre.

Audio

  • Interview Addy Engels Geen Nederlandse wielrenner startte zo vaak in de Giro als Addy Engels.
  • Amsterdam klaar voor Giro-start? Is Amsterdam klaar voor de start van de Giro, die zaterdag in de hoofdstad plaatsvindt?
  • Ploegenpresentatie Giro d'Italia Impressie van de ploegenpresentatie van de Giro d'Italia in Amsterdam
  • Museumplein klaar voor de Giro De Giro d'Italia start vandaag in Amsterdam. Verslaggever Karin Alberts was vanochtend in het centrum van de stad, op het... Museumplein.
  • Dick Heuvelman over de Giro in Nederland Over een paar uur begint de Giro d'Italia met een proloog in Amsterdam. Oud-sportjournalist Dick Heuvelman haalde in 2002 de Giro... naar Groningen en vorig jaar nog de Vuelta naar Assen.
  • Druk in Amsterdam voor Giro-vertrek Vanochtend, voor de start van de Giro, was er al veel activiteit in de hoofdstad, merkt verslaggever Karin Alberts:

Video en Audio

  • » Krajicek toch naar Roland Garros Video Michaëlla Krajicek kampte met knieklachten en dacht Roland Garros te moeten missen. Ze herstelde...26 mei 2012, 552 keer afgespeeld
  • » De Jong, Anita, Lens en Maher vallen af Video Bondscoach Bert van Marwijk maakte vandaag de laatste vier afvallers van de selectie bekend. Siem...26 mei 2012, 2115 keer afgespeeld
  • » EHL: Amsterdam-Rotterdam Video Een samenvatting van de halve finales van de Euro Hockey League tussen Amsterdam en Rotterdam26 mei 2012, 951 keer afgespeeld

Meer video en audio