»
Vote Labour!
AFP Door buitenlandredacteur Sandy Verhoeve
Miljoenen Britten zeggen nog steeds niet te weten of ze op Labour, de Tories of de LibDems gaan stemmen. Met nog maar een paar dagen te gaan werken campagnemedewerkers zich uit de naad om de zwevende kiezer over te halen toch vooral op hún partij te gaan stemmen. In veel kiesdistricten kan het nog alle kanten op. Zoals in Islington South and Finsbury, even ten noorden van hartje Londen, het district waar Tony Blair woonde, voordat hij premier werd.
Labour won hier vaak de verkiezingen, maar de sociaal-democraten voelen nu als nooit tevoren de hete adem van de Liberal Democrats in hun nek. Je zou misschien verwachten dat je in dit district struikelt over folderende politici, of dat het er wemelt van de wervende posters, maar zo op het eerste gezicht is er van verkiezingskoorts niets te merken.
Kopieerapparaat
Toch wordt er achter de schermen koortsachtig gewerkt. In het kleine, rommelige partijbureau van Labour draait het kopieerapparaat op volle toeren. Vrijwilligers, opvallend veel jongeren, vouwen folders, maken buttons en timmeren aan verkiezingsborden voor in de tuin.
Velen zetten zich voor het eerst van hun leven in voor de partij. Hun motivatie komt voort uit angst voor de Conservatieven, vertellen ze. Want met de Tories aan de macht zal het misgaan met de zorg, het onderwijs, al die zaken waar Labour zich zo hard voor heeft maakt de afgelopen dertien jaar De toekomst van het land staat op het spel, zeggen ze.
Postduiven
Voor de ingang van het Labourkantoor zwermen de campagnemedewerkers als postduiven af en aan. Ze zijn zojuist van deur tot deur geweest, of gaan gehaast opnieuw op pad, om de mensen hoogstpersoonlijk te vertellen dat een stem op de Liberal Democrats gelijk staat aan een stem op de Conservatieven.
Wij zouden graag even met hen meelopen, om de sfeer te proeven en de stemming te peilen. Maar vriendelijk wordt ons te verstaan gegeven dat het vandaag helaas niet zo goed uitkomt. Elke stem telt nu, de tijd dringt en al het andere is bijzaak. Maar als de lokale kandidate, zittend MP Emily Thornberry, even later arriveert is plotseling toch alles mogelijk. Tuurlijk mogen we mee, kom op, we gaan. Ze is nauwelijks bij te houden, zo hard als ze loopt. "Dit kennen jullie niet in Nederland hè", roept ze ons toe. "This is politics!"
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»
»
»
»