» Stadhuis van Rotterdam Foto: roel / FlickR / Creative Commons / by-nc-sa Rotterdam heeft een nieuw college van B & W. Onderhandelaars van PvdA, VVD, D66 en CDA waren het eens geworden over verdeling van de wethoudersposten en het inhoudelijke programma. De fracties hebben er vanavond mee ingestemd, al moeten er nog wel wat puntjes op de i worden gezet.
Als alles goed is, wordt het coalitieakkoord morgen gepresenteerd. D66 en VVD wilden elk twee wethouders, maar dat vonden PvdA en CDA te veel in tijden van bezuiniging. Dat zou hebben geleid tot een compromis met deeltijdwethouders.
Aan het akkoord gingen in Rotterdam weken van hertellen en onderhandelingen vooraf. Marco Pastors, de leider van Leefbaar Rotterdam, de op één na grootste partij in de stad, blijft in de gemeenteraad. Hij had gedreigd op te stappen als Leefbaar niet in het college kwam.
Vermoedelijk blijven de PvdA-wethouders Karakus, Kriens en Schrijer aan.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»