Akkoord over college in Rotterdam

Stadhuis van Rotterdam» Stadhuis van Rotterdam Foto: roel / FlickR / Creative Commons / by-nc-sa

Rotterdam heeft een nieuw college van B & W. Onderhandelaars van PvdA, VVD, D66 en CDA waren het eens geworden over verdeling van de wethoudersposten en het inhoudelijke programma. De fracties hebben er vanavond mee ingestemd, al moeten er nog wel wat puntjes op de i worden gezet.

Als alles goed is, wordt het coalitieakkoord morgen gepresenteerd. D66 en VVD wilden elk twee wethouders, maar dat vonden PvdA en CDA te veel in tijden van bezuiniging. Dat zou hebben geleid tot een compromis met deeltijdwethouders.

Aan het akkoord gingen in Rotterdam weken van hertellen en onderhandelingen vooraf. Marco Pastors, de leider van Leefbaar Rotterdam, de op één na grootste partij in de stad, blijft in de gemeenteraad. Hij had gedreigd op te stappen als Leefbaar niet in het college kwam.

Vermoedelijk blijven de PvdA-wethouders Karakus, Kriens en Schrijer aan.

Deel deze pagina

Video

Akkoord over college in Rotterdam

Het nieuwe stadsbestuur van Rotterdam wordt gevormd door PvdA, VVD, D66 en CDA. Gisteravond hebben de fracties van de partijen... ingestemd met het inhoudelijke programma en met de verdeling van de wethoudersposten.

Audio

  • Vier deeltijd-wethouders in Rotterdam Gisteravond hebben de PvdA, VVD, D66 en het CDA in Rotterdam een collegeakkoord bereikt. Meest opvallend is dat de stad vier... part-time wethouders krijgt. Henrik-Willem Hofs geeft toelichting.
  • Pastors blijft toch in gemeenteraad Rotterdam Leefbaar regeert niet mee in Rotterdam. Toch blijft Marco Pastors, de leider van Leefbaar Rotterdam, in de gemeenteraad zitten.

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 44 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1164 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 2820 keer afgespeeld

Meer video en audio