Bemiddeling in schoonmaakconflict

Actievoerende schoonmakers» Actievoerende schoonmakers FNV Bondgenoten - Flickr / Creative Commons 2.0 by

Twee bemiddelaars gaan proberen om het vastgelopen cao-overleg in de schoonmaakbranche vlot te trekken.

De bonden en werkgevers hebben twee specialisten op het gebied van arbeidsconflicten gevraagd om naar een oplossing te zoeken. Het is de bedoeling dat de bemiddelaars over twee weken met een voorstel komen.

Acties

In de schoonmaakbranche wordt al vier maanden actie gevoerd voor een betere cao. De schoonmakers eisen meer salaris, maar de werkgevers wijzen dat af.

Vandaag voerden 300 schoonmakers actie in Den Haag. Ze wilden bij Sociale Zaken een petitie aanbieden, maar de politie hield de groep tegen.

Eerder hielden de schoonmakers op Utrecht Centraal dagenlang een zitactie op het station. Dit leidde tot overlast voor de reizigers.

Deel deze pagina

Video

Actie schoonmakers in Den Haag uit de hand gelopen

Een actie van demonstrerende schoonmakers in Den Haag is uit de hand gelopen. Ze voeren vandaag precies vier maanden actie voor een... betere CAO. Mede door de crisis ligt er flinke druk op de CAO-onderhandelingen, niet alleen bij de schoonmakers.

Video en Audio

Meer video en audio