Toename diefstal nieuwere auto's

Een autoruit is ingegooid» Een autoruit is ingegooid Henribergius / Flickr / Creative Commons / by-sa

In het eerste kwartaal van dit jaar zijn opvallend veel auto's gestolen die niet ouder zijn dan drie jaar. In deze categorie steeg het aantal diefstallen met 15 procent. Volgens de Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit is zo'n stijging (pdf) sinds 1995 niet voorgekomen.

Autodieven hadden het vooral gemunt op Volkswagens. Van de 654 auto's die werden gestolen, was meer dan eenderde een auto van dit merk. Vooral de Golf is erg gewild. Ook Audi's en Opels werden relatief vaak gestolen.

Het anti-diefstalsysteem van Volkswagen zou makkelijk te kraken zijn. Er wordt gewerkt aan een oplossing.

Deel deze pagina

Video

Veel nieuwe auto's gestolen in eerste kwartaal

In de eerste maanden van dit jaar zijn opvallend veel betrekkelijk nieuwe auto's gestolen. Auto's jonger dan drie jaar zijn bij... dieven populair. Vergeleken met een jaar geleden is er een toename van 15 procent. En de dieven gebruiken nieuwe technieken.

Audio

  • Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit over autodiefstallen De afgelopen maanden zijn opvallend veel auto's gestolen. Vijftien procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar. Werner... Postma van de Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit vertelt.

Video en Audio

Meer video en audio