»
AWACS-toestel van de NAVO bij Geilenkirchen
Obskurantist / Flickr / Creative Commons 2.0 by-nc Staatssecretaris De Vries van Defensie laat opnieuw onderzoek doen naar de geluidseffecten van verlenging van de startbaan van de NAVO-basis in het Duitse Geilenkirchen.
Verlenging van de baan leidt volgens eerder onderzoek tot minder lawaai in Limburg, zonder dat het extra overlast in Duitsland oplevert. Het Duitse ministerie van Defensie bestrijdt dit en wil daarom geen toestemming geven voor verlenging.
Andere middelen
De Vries blijft bij zijn belofte aan de Kamer dat de overlast in Nederland eind volgend jaar met 35 procent verminderd zal zijn.
Hij denkt dat dit ook met andere middelen kan worden bereikt. Hij denkt aan het verplaatsen van NAVO-vluchten naar andere vliegvelden in Europa en meer oefenen met vluchtsimulators.
Deel deze pagina
»