Een echtpaar uit Langenboom is door de Brabantse politie aangehouden omdat het vijf pleegkinderen zou hebben misbruikt en mishandeld. De kinderen zijn tussen 7 en 13 jaar. Vorige zomer werden ze bij het echtpaar weggehaald.
De andere pleegkinderen uit het gezin zijn toen ook overgeplaatst. De klacht van de Inspectie jeugdzorg was destijds dat de zorg onder de maat was en dat de kinderen geen goede begeleiding van de pleegouders kregen. Ook de veiligheid van de kinderen zou niet zijn gegarandeerd. In het onderzoek dat volgde hebben de kinderen gesproken met onder meer zedenrechercheurs.
Aangifte
De man, die wordt verdacht van het misbruik, is de voorzitter van Stichting Kind. Samen met zijn vrouw, die wordt verdacht van de mishandeling, boden zij "onmiddellijke hulp in de vorm van onderdak en veiligheid", zo staat er te lezen op de website van de stichting.
De Raad voor de Kinderbescherming heeft namens de vijf slachtoffers aangifte gedaan.
Deel deze pagina
»
»
»