Kritiek op kankeronderzoek RIVM

De Tweede Kamer wil opheldering van minister Klink over een RIVM-onderzoek naar baarmoederhalskanker. Meisjes van 15 tot 17 jaar wordt gevraagd online een vragenlijst over hun seksleven in te vullen en een uitstrijkje naar het RIVM op te sturen.

CDA, PvdA en ChristenUnie maken zich zorgen over de privacy van de meisjes als dna uit het uitstrijkje 15 jaar wordt bewaard. CDA en ChristenUnie zijn verder niet gelukkig met de cadeaubon van 10 euro die de deelnemers krijgen.

Het RIVM zegt dat alleen wordt gekeken naar het virus dat baarmoederhalskanker veroorzaakt (HPV) en niet naar het dna.

Deel deze pagina

Video

Privacy bedreigd door baarmoederhals-prik?

De Kamer wil opheldering van minister Klink over een onderzoek naar baarmoederhalskanker door het RIVM. Vanochtend begon de tweede... vaccinatie-ronde. Verschillende partijen maken zich zorgen over de privacy van de meisjes.

Audio

  • 10 euro voor uitstrijkje na baarmoederhalsprik Het baarmoederhalskankeronderzoek leidt tot opschudding in de Tweede Kamer. Meisjes van 15 en 16 die al een prik hebben gehaald,... krijgen van het RIVM het verzoek mee te doen aan een vervolg. Ze moeten daarvoor een vragenlijst invullen, en een uitstrijkje opsturen. Daarvoor krijgen ze 10 euro. Trudy van Rijswijk vroeg vaccinatiemanager Conijn, van het RIVM om een reactie op de Kamervragen.
  • Inentingscampagne tegen baarmoederhalskanker weer gestart De inentingscampagne tegen baarmoederhalskanker is weer gestart. Er zijn zo'n kwart miljoen meisjes opgeroepen. Voor het eerst ook... 12-jarigen. Na alle commotie vorig jaar, heeft het RIVM haar voorlichtingsmateriaal nu aangepast - de vraag is of de opkomst daardoor hoger is. Trudy van Rijswijk was bij de start van het prikken in Zwijndrecht.

Video en Audio

Meer video en audio