Weinig hoop voor vermiste Koreanen

Na een explosie zonk een Koreaans schip in de Gele Zee in de buurt van de zeegrens tussen Noord- en Zuid-Korea.» Na een explosie zonk een Koreaans schip in de Gele Zee in de buurt van de zeegrens tussen Noord- en Zuid-Korea. Foto: AFP

In Zuid-Korea is weinig hoop meer dat de vermiste opvarenden van een gezonken marineschip nog in leven zijn.

Van de 104 opvarenden worden er nog 46 vermist. Er is een grote zoekactie aan de gang met vliegtuigen en schepen van de marine en de kustwacht.

De kans dat er nog overlevenden zijn, wordt klein geacht. Het zeewater is niet warmer dan vijf graden en mensen kunnen het daarin maar een paar uur uithouden. Bovendien zijn er hoge golven en waait het hard.

Noord-Korea

Het schip verging gisteren nadat een explosie een groot gat in het achterschip sloeg. Hierdoor begon het water te maken en zonk het na een paar uur.

Zuid-Korea zegt geen aanwijzingen te hebben dat Noord-Korea betrokken is bij het zinken van het marineschip.

Deel deze pagina

Video

Nog steeds onduidelijkheid over vermisten Zuid-Koreaans marineschip

Het is nog onduidelijk wat er gisteravond is gebeurd aan boord van een Zuid-Koreaans marineschip in de Gele Zee. Er was een... explosie en er werd meteen gedacht aan een Noord-Koreaanse torpedo-aanval. Maar de regering in Zuid-Korea meldt nu dat het noorden er zeer waarschijnlijk niets mee te maken heeft. Van ruim 100 opvarenden worden er nog bijna 50 vermist. Het gebrek aan duidelijkheid over het incident leidt tot woede bij hun families.

Video en Audio

Meer video en audio