Simonis betreurt 'foute' uitspraak

Kardinaal Simonis bij het tv-programma Pauw & Witteman» Kardinaal Simonis bij het tv-programma Pauw & Witteman Foto: NOS

Kardinaal Simonis zegt dat zijn uitspraak "Wir haben es nicht gewusst" verkeerd is begrepen.

In Pauw & Witteman antwoordde Simonis dinsdag met de beruchte Duitse uitspraak op de vraag of hij als bisschop wist van het seksueel misbruik in de katholieke kerk. Simonis zegt dat hij een sneer met de Duitse uitspraak verwachtte als hij gewoon had gezegd dat hij het niet wist, en daarom gebruikte hij hem zelf maar.

Na de oorlog zeiden veel Duitsers niets van de Jodenvervolging te hebben geweten. Ze gebruikten daarvoor de woorden: "Wir haben es nicht gewusst". 

Ophef

Dat Simonis de zin gebruikte, leidde tot ophef, ook omdat het suggereerde dat de bisschoppen het niet wilden weten.

Demissionar minister Verhagen van Buitenlandse Zaken zei eerder vandaag dat Simonis volledig de plank heeft misgeslagen met zijn uitspraak over seksueel misbruik in de katholieke kerk. Verhagen is zelf katholiek.

De Nederlandse Bisschoppenconferentie benadrukte dat Simonis op persoonlijke titel heeft gesproken.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio