Democraten VS bedreigd vanwege zorgwet

De kaart met doelen van Sarah Palin» De kaart met doelen van Sarah Palin  

Minstens tien Amerikaanse politci die voor de zorgwet hebben gestemd worden bedreigd.

Zo is er in Arizona bij een democratisch parlementslid een ruit ingeslagen. Een andere politicus, Bart Stupak, is met de dood bedreigd. Ook zijn bij vier kantoren van de Democratische partij stenen door ruiten gegooid. De meeste bedreigingen worden telefonisch overgebracht.

Volgens sommigen zijn de bedreigingen aangewakkerd door de ronduit vijandelijke sfeer in het Congres in het debat over de nieuwe zorgwet.

Geweervizier
Zo riep de voormalige Republikeinse running-mate Sarah Palin haar kiezers via Facebook en Twitter op om zich niet terug te trekken, maar terug te schieten.

Op een kaart op Palins Facebook-profiel staan twintig democratische districten, gemerkt met een geweervizier, en de namen van de democraten die volgens Palin moeten worden weggeschoten.

Democratische weg
De Democratische Partij vindt het onacceptabel om in een democratie, ook al is het in retorische zin, vuurpelotons of een geweervizier te plaatsen en op mensen te richten.

Ook de leider van de Republikeinen heeft inmiddels laten weten dat hij het geweld en de bedreigingen veroordeelt, en dat de zorgwet alleen via democratische weg bestreden mag worden.

Deel deze pagina

Video

Doodsbedreigingen voor ja-stemmers Amerikaanse zorgwet

Na de aanname van de nieuwe Amerikaanse zorgwet worden Verschillende politici die voor de nieuwe wet hebben gestemd met de dood... bedreigd . De FBI is een onderzoek begonnen.

Audio

  • Emoties lopen hoog op rond Amerikaanse gezondheidswet In Amerika lopen de emoties rond de nieuwe gezondheidswet hoog op. Republikeinen proberen in de Senaat een extra onderdelen voor de... gezondheidswet te vertragen. Het Democratische Congreslid Bart Stupak twijfelde lang of hij in kon stemmen met de gezondheidsplannen. Toen ie uiteindelijk toch voorstemde, viel hem de hoon ten deel van de tegenstanders. Op zijn antwoordapparaat trof hij boodschappen aan die de woede op niet mis te verstane wijze tekenen.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 5780 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 4474 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 5727 keer afgespeeld

Meer video en audio