Niet Makaay, maar Castaignos start

Luc Castaignos krijgt uitleg van Leon Vlemmings Luc Castaignos krijgt uitleg van Leon Vlemmings NOS

Feyenoord begint het bekerduel met FC Twente woensdag met de zeventienjarige Luc Castaignos in de basis. De jeugdinternational vervangt Roy Makaay. "Ik kies voor hem", sprak Mario Been duidelijk op de website van de Rotterdamse club. De Feyenoord-trainer was niet tevreden over het optreden van Makaay in de eerste helft van de verregende wedstrijd tegen Vitesse van afgelopen zaterdag. "Ik heb met Roy een goed gesprek gehad naar aanleiding van het duel met Vitesse en de nasleep daarvan. Ik verlang waarschijnlijk dingen van hem die hij in het veld niet kan waarmaken." De 35-jarige aanvaller zit wel op de bank. "Hij is klaar om in te vallen." Van Bronckhorst en Landzaat
De aanvoerder van Feyenoord, Giovanni van Bronckhorst, liep zaterdag een forse hoofdwond op maar kan wel starten in de halve finale tegen Twente. Daarnaast speelt ook Denny Landzaat. "Ik verwacht een offensief Twente en wil daarom niet te aanvallend spelen", aldus Been. Luigi Bruins maakt plaats voor Landzaat. Met Landzaat en ook Karim El Ahmadi op het middenveld stuurt Been dezelfde spelers het veld op die het in de vorige ronde tegen PSV, toen verrassend in Eindhoven met 3-0 werd gewonnen, zo goed deden. "Het zou mooi zijn als El Ahmadi opnieuw een hoofdrol voor zich opeist." De middenvelder trof tegen PSV twee keer doel. Unieke entourage
Opponent FC Twente kan in De Kuip beschikken over een nagenoeg fitte selectie. De Britse oefenmeester Steve McClaren mist alleen verdediger Nicky Kuiper, die voor het bekerduel geschorst is. McClaren kijkt uit naar de wedstrijd in Rotterdam. "Het stadion, de atmosfeer en het publiek zorgen altijd voor een unieke entourage, een typische Feyenoord-sfeer." Geloof in een goede afloop is er voldoende. "Geloof is voor ons het toverwoord. We moeten het geloof uitstralen dat we kunnen winnen in De Kuip. De spelers hebben de kans de finale te bereiken, net als vorig seizoen. Toen verloren we helaas de finale, maar het was toch een mooie dag."

Deel deze pagina

Video

El Ahmadi hoopt op finale tegen Ajax

Het is erop of eronder voor Feyenoord in de halve finales van het nationale bekertoernooi. Als de Rotterdammers dit seizoen een... prijs willen pakken, en de redelijk lege schatkist een beetje willen spekken, dan zal er gewonnen moeten worden van FC Twente.

Audio

  • Van Wonderen smult van De Kuip De assistent-trainer van FC Twente, Kees van Wonderen, werd kampioen met Feyenoord en won er de beker en de UEFA Cup. Hij kijkt er... naar uit om terug te keren naar zijn geliefde Kuip.
  • Heeft Tiendalli nog Kuip-vrees? Bijna een jaar nadat zijn contract bij Feyenoord werd ontbonden, keert Dwight Tiendalli even terug in De Kuip. Bij FC Twente is de... verdediger helemaal opgebloeid. Met Twente zal hij proberen de bekerfinale te halen ten koste van zijn oude club. Is Tiendalli nog vatbaar voor de welbekende Kuip-vrees? Rob Fleur vroeg het hem.
  • Feyenoord op weg naar Twente Twee jaar geleden won Feyenoord voor het laatst de KNVB Beker. Woensdagavond kan de ploeg van Mario Been een grote stap zetten naar... een evenaring van dat succes. FC Twente is de tegenstander in de halve finales. Een bijdrage van Ronald van der Geer.

Uitgelicht

Video en Audio

Meer video en audio