'Israël ondermijnt bemiddeling VS'

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton spreekt een belangrijke lobbygroep voor Israël toe.» De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton spreekt een belangrijke lobbygroep voor Israël toe. Foto: EVN

Het besluit van Israël om 1600 woningen in Oost-Jeruzalem te bouwen, ondermijnt de bemiddelingspogingen van de VS in het Israëlisch-Palestijnse conflict. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton gezegd.

Clinton hield in Washington een toespraak voor een pro-Israëlische lobbygroep. Ze leverde ook kritiek op de Palestijnen omdat die zouden aanzetten tot haat.

Geschoffeerd
De relatie tussen de VS en Israël bereikte de afgelopen weken een dieptepunt. Tel Aviv maakte de bouwplannen bekend tijdens een bezoek van de Amerikaanse vice-president Biden.

De VS voelde zich daardoor geschoffeerd. De Israëlische premier Netanyahu zei gisteren opnieuw dat de bouw in Oost-Jeruzalem gewoon doorgaat.

Deel deze pagina

Audio

  • Ron Linker over AIPAC in Washington De invloedrijke Israël-lobby in Amerika, AIPAC, houdt zijn jaarlijkse congres in Washington. Normaal gesproken komen Amerikaanse... politici daar hun steun aan Israël betuigen. Dit jaar is dat een klein beetje anders. De relatie tussen de VS en Israël is de afgelopen tijd enigszins bekoeld. Een gesprek met correspondent Ron Linker.

Video en Audio

Meer video en audio