Nieuw bewijs tegen Eric Jan Q.

Veroordeeld crimineel Eric Jan Q.» Veroordeeld crimineel Eric Jan Q. Foto: Openbaar Ministerie

Het Openbaar Ministerie zegt dat er nieuw belastend materiaal is gevonden in de zaak tegen Eric Jan Q. De meest gezochte overvaller van Nederland werd in mei 2007 aangehouden.

Hij was in 2001 ontsnapt uit gevangenis De Schie in Rotterdam en wist daarna zes jaar uit handen van de politie te blijven. Hij was veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor zeer gewelddadige overvallen op geldwisselkantoren in Rotterdam en Hoek van Holland. Justitie bestempelde de man in die tijd als extreem vuurwapengevaarlijk.

Volgens het OM zijn er in de bossen bij Arnhem verdachte spullen gevonden die van Q. zijn. Onder die spullen zijn uitgebreide handleidingen om van chemicaliën explosieven te maken en een survival-uitrusting. Er werd ook een lijst met namen van politie- en justitiemedewerkers gevonden.

Aanslag
Het OM vermoedt dat Q. ondergedoken heeft gezeten in de bossen bij Arnhem, nadat ze achter zijn schuilplaats in Rotterdam was gekomen.

Justitie denkt dat Q. onder meer een aanslag op Prinsjesdag wilde plegen. Het proces tegen hem begint vandaag in Rotterdam.

Deel deze pagina

Video

Nieuw bewijs tegen Eric Jan Q.

Er is volgens het Openbaar Ministerie aanvullend bewijs gevonden tegen Eric Jan Q., één van de meest gevaarlijke criminelen in... ons land. Q. wordt verdacht van het voorbereiden van aanslagen op het Botlekgebied, op de HSL-lijn en op Prinsjesdag in Den Haag.

Audio

  • Joris van de Kerkhof over rechtszaak Eric Jan Q. De geweldadige overvaller Eric Jan Q. stond vandaag opnieuw voor de rechter. Q. is veroordeeld voor overvallen op... grenswisselkantoren. Hij wordt nu ook verdacht van het beramen van terroristische aanslagen. Joris van de Kerkhof was aanwezig bij de zaak.

Video en Audio

Meer video en audio