WNF: Nederland grootgebruiker water

Water drupt uit de kraan» Water drupt uit de kraan Foto: Pieter Musterd / Flickr / Creative Commons / by-nc-nd

De Nederlander verbruikt gemiddeld 2,3 miljoen liter water per jaar, bijna twee keer zo veel als de gemiddelde wereldburger. Dat zegt het Wereld Natuur Fonds.

Slechts elf procent daarvan is water van eigen bodem, de rest verbruiken we in het buitenland door de waterbehoefte van de producten die we importeren.

Er zit bijvoorbeeld veel waterverbruik vast aan de teelt van sesamzaad, zonnebloemolie, rietsuiker, fruit en katoen. Zo kost de productie van een katoenen shirt 2700 liter water.

Schaarste
"Deze producten zijn vaak afkomstig uit regio's waar waterschaarste is of dreigt, zoals Sudan, Pakistan en Spanje", zegt het WNF. "De gevolgen zijn watertekorten, laag grondwater en verzilting."

Het is vandaag Wereldwaterdag. Het Wereld Natuur Fonds (WNF) wil van deze gelegenheid gebruik maken om besparingsmogelijkheden onder de aandacht te brengen. Volgens het WNF kunnen irrigatietechnieken het waterbeheer in het buitenland verbeteren.

Deel deze pagina

Video

Slechts twee procent waterverbruik Nederland komt uit de kraan

Elke Nederlander verbruikt 2,3 miljoen liter water per jaar. Slechts twee procent daarvan komt thuis uit de kraan, 31 procent is... nodig om goederen te maken en maar liefst 67 procent gaat op voor de productie van eten en drinken.

Audio

  • Nederlander verbruikt 2,3 miljoen liter water per jaar Niets lijkt zo eindeloos te stromen als water uit de kraan. Maar schijn bedriegt. Water is schaars. Vandaag, op Wereldwaterdag,... wordt daar bij stil gestaan. Het Wereld Natuur Fonds heeft de universiteit Twente gevraagd uit te rekenen hoeveel water wij gebruiken. Een gesprek met Esther Blom, hoofd waterprogramma van het Wereld Natuur Fonds.

Video en Audio

Meer video en audio