D66: AOW in twaalf jaar naar 67

Joris Backer (D66) en Kathalijne Buitenweg (GroenLinks) in Buitenhof» Joris Backer (D66) en Kathalijne Buitenweg (GroenLinks) in Buitenhof Foto: Buitenhof

D66 wil de AOW-leeftijd in twaalf jaar verhogen naar 67 jaar. Voorzitter Joris Backer van de commissie die het verkiezingsprogramma schrijft, gaf in het tv-programma Buitenhof een toelichting op de plannen van zijn partij.

D66 wil in 2012 beginnen met een stapsgewijze verhoging van de AOW-leeftijd, om in 2024 uit te komen op 67 jaar. Het plan levert volgens D66 een jaarlijkse besparing op van vier miljard euro.

Het kabinet wilde de AOW-leeftijd in 2020 op 66 jaar brengen om vijf jaar later op 67 uit te komen.

'Niet eerlijk'
GroenLinks vindt het AOW-voorstel van D66 niet eerlijk. Die partij wil de AOW juist koppelen aan de arbeidsparticipatie, zei Kathalijne Buitenweg, voorzitter van de programmacommissie van GroenLinks in Buitenhof.

Dat betekent dat iedereen 45 jaar werkt. Iemand die op jonge leeftijd is begonnen met werken, kan dan al voor zijn 60ste met pensioen.

Bezuinigingen
D66 denkt verder dat er twee kabinetsperiodes nodig zijn om 29 miljard te bezuinigen. De bezuinigingen worden één van de hoofdthema's van de Tweede Kamerverkiezingen.

GroenLinks maakt morgen bij de presentatie van het verkiezingsprogramma bekend hoe het wil dat het financieringstekort fors wordt teruggebracht.

De Partij wil niet alleen bezuinigen, maar ook investeren, bijvoorbeeld in het onderwijs.

Hypotheekrenteaftrek
De hypotheekrenteaftrek moet volgens D66 geleidelijk worden beperkt. GroenLinks wil die geleidelijk helemaal afschaffen: vanaf 2015 tot aan 2040.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 159 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1284 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3128 keer afgespeeld

Meer video en audio