» Katholiek internaat Fotö: NOS Een Ierse belangenorganisatie van slachtoffers van seksueel misbruik heeft teleurgesteld gereageerd op de brief van de paus over het misbruik binnen de Rooms-Katholieke Kerk.
"Wij hebben het gevoel dat deze brief zeer tekortschiet wat betreft de belangen van de slachtoffers", zegt Maeve Lewis, directeur van One in Four.
Hij wijst er verder op dat de paus niet is ingegaan op de eis van de slachtoffers dat Sean Brady, het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk in Ierland, gedwongen wordt op te stappen.
De brief van de paus is volgens Lewis te veel gericht op misdragingen door lagere Ierse geestelijken en niet op de verantwoordelijkheid van het Vaticaan.
'Historische dag'
Brady zegt in een reactie te hopen dat de brief in Ierse parochies en andere kerkelijke instellingen zal leiden tot "een groots seizoen van wedergeboorte en hoop" voor de kerk. Hij sprak van een "historische dag".
Sean Brady woonde in 1975 als priester bijeenkomsten bij waar slachtoffertjes van de pedofiele priester Brendan Smyth werd gevraagd geheimhouding over diens gedrag te beloven. Hij heeft jarenlang gezwegen over het kindermisbruik.
Smyth vergreep zich veertig jaar lang aan kinderen. Hij werd in de jaren negentig in Dublin berecht en stierf in 1997 in de gevangenis.
Deel deze pagina
»
»
»