'Protestatleet' Collett overleden

De Amerikaanse atleet Wayne Collett is op 60-jarige leeftijd overleden. De winnaar van olympisch zilver op de 400 meter (München, 1972) leed aan kanker.

Collett zorgde op het podium destijds samen met winnaar en landgenoot Vince Matthews voor ophef. Uit protest tegen rassendiscriminatie in de VS negeerden beide atleten de Amerikaanse vlag. De twee praatten met elkaar met de handen op de heupen en het trainingsvestje open.

"Ik kon daar niet ons volkslied zingen, terwijl ik niet geloofde dat de woorden waar waren", stelde Collett." In potentie hebben we een prachtig land, maar dat is het niet." Het IOC besloot daarop beide zwarte atleten levenslang te schorsen.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » ABN Amro: Sijsling-Nieminen Video Samenvatting van de partij tussen Igor Sijsling en Jarkko Nieminen in de eerste ronde van het ABN...14 feb 2012, 0 keer afgespeeld
  • » ABN Amro: De Bakker-Troicki Video Korte samenvatting van de partij tussen Thiemo de Bakker en Viktor Troicki in de eerste ronde van...14 feb 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Sijsling: "Mooi, maar pijnlijk" Video De reactie van Igor Sijsling na zijn partij tegen de Fin Jarkko Nieminen tijdens het ABN...14 feb 2012, 1596 keer afgespeeld

Meer video en audio