» Jan Marijnissen (SP) sinds 1994 lid van de Tweede Kamer, was politiek leider van de SP van 1998 tot 2008. Foto: ANP Jan Marijnissen keert na de verkiezingen in juni definitief niet terug in de Tweede Kamer. Dat meldt de SP op zijn internetsite.
Marijnissen zegt dat het een logisch gevolg is van zijn besluit van twee jaar geleden om een stapje terug te doen als fractievoorzitter.
In 2008 droeg hij het voorzitterschap van de Tweede Kamerfractie van de SP vanwege gezondheidsproblemen over aan Agnes Kant.
Jan Marijnissen was 16 jaar lid van de Tweede Kamer. Onder zijn leiding behaalde de partij bij de laatste Kamerverkiezingen in 2006 25 zetels.
'Dankbaar'
"Ik heb dit werk altijd met liefde en plezier gedaan", schrijft hij op de website van de SP. "Er bestaat niets mooiers dan iets voor de samenleving te kunnen doen, en iets te kunnen betekenen voor mensen. Ik ben erg dankbaar voor het vertrouwen dat mensen mij gaven."
Op het laatste congres van de SP werd Marijnissen herkozen als voorzitter. Die functie blijft hij wel vervullen.
Deel deze pagina
»
»
»