Hoofddoekjes-protest in Almere

Enkele actievoerders die bij het stadhuis van Almere demonstreren tegen de PVV» Enkele actievoerders die bij het stadhuis van Almere demonstreren tegen de PVV Foto: Tanja Braun / NOS

Ongeveer vijftig vrouwen met hoofddoekjes hebben bij het stadhuis van Almere tegen de PVV gedemonstreerd. De partij werd bij de gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart de grootste partij in Almere.

De vrouwen droegen spandoeken met daarop teksten als 'Mijn hoofddoek, mijn vrijheid'. De PVV wil een hoofddoekjesverbod voor gemeentelijke instellingen. Vanavond is de eerste raadsvergadering in de nieuwe samenstelling.

De coalitiebesprekingen voor een nieuw college van burgemeester en wethouders lopen moeizaam. De PVV is gestopt met pogingen om een nieuw college te vormen.

De PVV mocht als grootste partij het voortouw nemen bij de onderhandelingen om een nieuw college te vormen. De partij voerde daarvoor de afgelopen week verkennende gesprekken.

Onmogelijk
"De PVV heeft de belofte aan kiezers gedaan om voor meer veiligheid, lastenverlichting en minder islam te zorgen. Maar op deze punten komen de andere partijen ons niet tegemoet en het lukt ons daarom niet om een meerderheidscoalitie te smeden", zei PVV-fractieleider Raymond de Roon vanochtend in het Radio 1 Journaal.

De VVD gaf nog wel aan een coalitie te willen vormen met de PVV en de PvdA, maar dat is volgens De Roon onmogelijk: "De PvdA wijst dat categorisch af."

Volgens De Roon is de oppositie het enige dat overblijft. "We vinden het heel jammer dat we in de oppositierol worden gedrukt, maar ook vanuit de oppositie zullen we opkomen voor de Almeerse burgers op de bekende PVV-wijze."

Geen zin
VVD-lijsttrekker Arno Visser is verbaasd dat de PVV stopt met de onderhandelingen over een nieuw college. Hij sprak maandag een halfuur met De Roon. "Maar dat waren geen onderhandelingen, dat was een verkennend gesprekje."

Visser stelt dat de PVV in die gesprekken nooit heeft laten weten dat er onoverkomelijke verschillen tussen de partijen bestaan.

Kloof
Volgens PvdA-fractievoorzitter Alphons Muurlink had de PVV "vooral geen zin om een coalitie te gaan smeden en wilde het zich al vanaf het eerste moment verschansen in de oppositie."

Tijdens het gesprek met De Roon constateerde Muurlink dat de kloof tussen de PvdA en de PVV erg groot is. "Ik vind het normaal dat iedereen gelijke rechten en kansen heeft, maar ik vind het ook normaal dat een gemeente een gedegen financieel beleid voert. De PVV heeft het grootste gat in de hand dat ik ooit bij een politieke partij heb gezien."

De PvdA zal vanavond in de gemeenteraad voorstellen als een-na-grootste partij de coalitiebesprekingen over te nemen.

Deel deze pagina

Audio

  • De Roon (PVV Almere) over mislukken coalitievorming Het lukt de PVV in Almere niet om een coalitie te vormen. Als grootste partij was de PVV als eerste aan zet om een coalitie te... smeden, maar fractieleider Raymond de Roon geeft de opdracht terug. Een gesprek met De Roon.
  • VVD en PvdA over coalitievorming Almere Er komt in Almere geen coalitie met de PVV. Als grootste partij nam de PVV het voortouw bij de coalitiebesprekingen. Maar de... partijen in Almere werden het niet eens op belangrijke punten. Dat zei lijstrekker de Roon van de PVV een uur geleden bij ons in de uitzending. Een gesprek met Arno Visser, wethouder en lijsttrekker voor de VVD in Almere, en met Alphons Muurlink, PvdA-fractievoorzitter.

Video

PVV uit college-overleg in Almere

De PVV in Almere stopt met pogingen, om een college te vormen. De partij kwam na de gemeenteraadsverkiezingen daar als grootste uit... de bus, maar zegt nu dat ze in een oppositierol wordt gedrukt

Video en Audio

Meer video en audio