'Amber Alert te laat ingezet'

Milly Boele» Milly Boele Foto: familie Boele

Een dag na de verdwijning van Milly Boele vorige week woensdagavond ging er een Amber Alert uit. Volgens de directeur van het alarmeringssysteem Frank Hoen was dat veel te laat. "Wij weten uit ervaring dat een Amber Alert levensreddend kan zijn als het in de eerste uren na een vermissing wordt ingezet".

Hoen wil dat regionale politiekorpsen worden verplicht om direct te bellen met het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) als er een verdwijning is. "Daar zitten de experts die kunnen bepalen of er een Amber Alert moet worden gegeven."

Het KLPD wil niet concreet op de zaak ingaan, maar wil wel kijken hoe het systeem beter kan worden ingezet bij verdwijningen.

Hirsch Ballin
Ook minister Hirsch Ballin (Justitie) denkt dat vorige week het Amber Alert te laat is gegeven. In de Tweede Kamer zei hij dat naar zijn voorlopige indruk niet voldaan is aan de vereisten van "snel bespreken en snel reageren".

Hij gaat nog met de korpsbeheerder praten over hoe het precies is gegaan. Hirsch Ballin wil dat er een norm komt, waarbinnen moet worden gereageerd; hij denkt daarbij aan twee uur.

Ambert Alert stuurt niet alleen waarschuwingen per sms, maar ook via e-mail, beeldkranten en via het vriendennetwerk Hyves op internet.

Deel deze pagina

Video

Hirsch Ballin: Amber Alert was te laat

Minister Hirsch Ballin van Justitie vindt dat de Amber Alert in de zaak Milly Boele te laat is uitgegeven.

Audio

  • KLPD wil kijken of Amber Alert beter ingezet kan worden Het Amber Alert voor het vermiste meisje Milly is veel te laat gegeven. De politie in Dordrecht had direct na de verdwijning alarm... moeten slaan. Nu gebeurde dat pas een dag later. Dat zegt directeur Hoen van Amber Alert. Volgens hem zijn de eerste uren na een verdwijning van essentieel belang. Hij wil dat korpsen verplicht worden direct contact op te nemen met het KLPD. Daar zitten de experts die kunnen bepalen of er een Amber Alert moet worden gegeven. Het KLPD wil kijken hoe het Amber Alert beter kan worden ingezet bij verdwijningen, maar wil niet concreet op de zaak ingaan.
  • Justitie: Amber Alert Milly te laat Het Amber Alert voor het verdwenen meisje Milly had sneller afgegeven moeten worden. Dat vindt minister Hirsch Ballin van Justitie.... Het systeem werkt het best als het binnen een paar uur na de verdwijning wordt ingezet. Bij Milly kwam het Amber Alert een dag later. Karin Alberts zet de meningen van diverse betrokkenen bij het 'alert' op een rij.

Video en Audio

  • » Lichaam Whitney Houston op het vliegtuig Video Het lichaam van Whitney Houston is met een privévliegtuig van filmmaker Tyler Perry onderweg naar...14 feb 2012, 150 keer afgespeeld
  • » Fans herdenken Whitney Houston Video Bij het hotel in Beverly Hills, waar Whitney Houston overleed, herdenken fans de zangeres.14 feb 2012, 149 keer afgespeeld
  • » PVV reageert op kritiek meldpunt Video Het meldpunt Midden en Oost Europeanen, de website die vorige week gelanceerd werd door de PVV,...14 feb 2012, 201 keer afgespeeld

Meer video en audio