» Minister Clinton Foto: NOS De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Clinton heeft herhaald dat Israël nu moet bewijzen dat het vrede wil in het Midden-Oosten. Tegelijkertijd sprak ze van "nauwe en onverbrekelijke" banden tussen de VS en Israël.
Zaterdag waarschuwde ze premier Netanyahu nog dat Israël met zijn harde koers de relatie met de VS op het spel zet.
Belediging
Clinton zei dat er intensief wordt overlegd om de schade te herstellen nadat Israël vorige week had gezegd dat het 1600 nieuwe huizen gaat bouwen in Oost-Jeruzalem. Die aankondiging werd gedaan op het moment dat de Amerikaanse vicepresident Biden in Israël was.
Amerika beschouwde de aankondiging als een belediging. De Amerikaanse gezant Mitchell heeft een bezoek aan de Israëlische president Peres uitgesteld.
Rellen
In Oost-Jeruzalem zijn vandaag bij de ernstigste rellen in maanden tientallen Palestijnen gewond geraakt. Hamas had een dag van woede uitgeroepen vanwege de herinwijding van een synagoge.
Betogers gooiden stenen en staken autobanden in brand. De politie schoot daarop met traangas en rubber kogels. Israëlische troepen pakten zo'n 60 Palestijnen op.
Deel deze pagina
»
»
»