Cohen kandidaat-lijsttrekker PvdA

Job Cohen stelt zich kandidaat als lijsttrekker van de PvdA voor de verkiezingen van 9 juni» Job Cohen stelt zich kandidaat als lijsttrekker van de PvdA voor de verkiezingen van 9 juni Beeld: NOS

Job Cohen stelt zich "met grote overtuiging" kandidaat om lijsttrekker te worden van de PvdA, "waarvan ik al sinds mijn achttiende lid ben". Dat zei hij op een persconferentie.

Vanmorgen maakte Wouter Bos bekend dat hij uit de politiek stapt om meer tijd te hebben voor zijn gezin.

Tot het PvdA-congres op 25 april zal Bos de partij leiden. Dan geeft hij het stokje over aan de nieuwe lijsttrekker, die de PvdA-leden kiezen. Het ziet ernaar uit dat dit Cohen zal zijn.

Zijn functie van burgemeester van Amsterdam legt Cohen per direct neer. Hij heeft die functie ruim negen jaar vervuld en zegt de hoofdstad met pijn in het hart te verlaten. Loco-burgemeester Lodewijk Asscher neemt zijn taken waar.

'Fatsoenlijke samenleving' 
Tijdens de persconferentie zei Cohen dat hij een staat wil, die vrijheid van meningsuiting en vrijheid van godsdienst als uitgangspunt heeft en geen onderscheid maakt tussen meningen en godsdiensten.

"Een fatsoenlijke samenleving, waar het goed toeven is, waar iedereen meedoet en waar mensen trots zijn op zaken als zorg en onderwijs".

Hij noemde het huidige politieke klimaat "guur".

Deel deze pagina

Video

Bos weg, Cohen kandidaat-opvolger

Wouter Bos vertrekt als PvdA-leider en zijn opvolger wordt waarschijnlijk Job Cohen. Tot vandaag burgemeester van Amsterdam. Het... vertrek van Bos kwam als een grote verrassing. Hij wil meer tijd voor z'n gezin.

Audio

  • Cohen: fatsoen weer in politiek brengen De tweedeling tegengaan, en fatsoen terugbrengen in de politiek en de samenleving. Dat zijn de belangrijkste motieven van Job... Cohen. Hij gaat de vandaag teruggetreden partijleiden Wouter Bos opvolgen. Cohen zei dit na afloop van de persconferentie waarin hij zijn kandidatuur toelichte.
  • Wilco Boom over de speech van Job Cohen Op een persconferentie heeft burgemeester Cohen van Amsterdam aangekondigd dat hij Wouter Bos als PvdA-leider wil opvolgen.... Politiek verslaggever Wilco Boom analyseert de speech.

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1052 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 2585 keer afgespeeld

Meer video en audio