Lyon schakelt Real Madrid uit

Miralem Pjanic viert zijn gelijkmaker Miralem Pjanic viert zijn gelijkmaker NOS

Olympique Lyon heeft in de achtste finales van de Champions League voor een verrassing gezorgd door Real Madrid uit te schakelen. De Fransen hielden in Bernabéu Real op 1-1 en dat volstond na de 1-0 thuiszege van twee weken geleden. Real ontbreekt nu al voor de zesde keer op rij bij de laatste acht.

De Spaanse koploper, met Rafael van der Vaart op de bank en ook zonder de geblesseerde Royston Drenthe in de gelederen, begon uitstekend en binnen een halve minuut had Kaka de 1-0 al op de schoen. In de zesde minuut kwam de thuisploeg via Cristiano Ronaldo alsnog op een snelle voorsprong.

Real creëerde voor rust nog een handvol prima kansen. Zo omzeilde Gonzalo Higuaín, na een steekpassje van Kaká, soepeltjes Lyon-doelman Hugo Lloris. Hij mikte op het lege doel, maar schoof de bal tegen de dichtstbijzijnde paal. Lyon kwam in het stuk niet voor en was blij dat het de rust haalde met slechts 1-0 op het scorebord.

Kwetsbaar
De Fransen speelden in de tweede helft meer vooruit en Real bleek kwetsbaar. De entree van Van der Vaart na een uur veranderde daar niets aan. De 1-1 kwam van de voet van Miralem Pjanic, die na een snelle aanval door de Madrileense defensie van dichtbij doel trof.

Real zette daarna wel aan, maar de grootste kansen waren voor Lyon. De slordige Lisandro en César Delgado verzuimden echter de thuisclub op een nederlaag te trakteren. De Franse ploeg bleef wel voor de zesde keer op rij zonder nederlaag tegen de Koninklijke, die er dus niet bij zal zijn tijdens de finale van de Champions League op 22 mei in Madrid...

Deel deze pagina

Video

  • video Samenvatting Real-Lyon Samenvatting van de Champions League-wedstrijd Real Madrid-Olympique Lyon.
  • video Analyse Real-Lyon Youri Mulder en FC Groningen-trainer Ron Jans analyseren het Champions League-duel tussen Real Madrid en... Olympique Lyon, dat in 1-1 eindigde en de uitschakeling voor Real betekende.
  • video Van der Vaart teleurgesteld Rafael van der Vaart is teleurgesteld na de uitschakeling van zijn Real Madrid door Olympique Lyon.

Video en Audio

Meer video en audio