Verder rijden voor nieuwe auto

Volkswagen-dealer» Volkswagen-dealer Foto: ataraxix / Flickr - Creative Commons by nc-sa

De meeste garagebedrijven kunnen beter afscheid nemen van de autoverkoop.

De branche-organisatie Bovag denkt dat er binnenkort voor veel dealers geen plaats is omdat de verkoop is ingezakt.

In plaats daarvan kunnen de bedrijven zich beter toeleggen op onderhoud en reparatie. Alleen zo kunnen ze hun hoofd boven water houden.

De economische crisis heeft zichtbaar gemaakt dat er te veel verkooppunten zijn, zegt Han Bresser van de Bovag. Vorig jaar zijn 23 procent minder nieuwe auto's verkocht en gingen 142 dealers failliet. "De vooruitzichten zijn dat de markt herstelt, maar langzaam. En het is de vraag of we ooit op het oude niveau terugkomen."

Scheiding
De Bovag voorspelt dat er voor merken als Opel, Peugeot en Volkswagen vijftien tot twintig dealers overblijven. Bij merken als Mercedes, Audi en B&W zijn dat er hooguit tien. Er zijn nu een kleine 3000 autodealers.

Bresser denkt dat het voor de klanten niet erg is. "Autobezitters willen reparaties dichtbij, maar als ze eens in de vier jaar een nieuwe auto kopen, vinden ze het niet erg als je daar honderd kilometer voor moeten rijden."

Voor de dealers valt het ook wel mee, zegt Bresser. "De nadruk ligt niet op sanering, maar op een scheiding van verkoop en reparatie." En garagehouders die stoppen met de verkoop, hebben volgens Bresser minder zorgen omat de financiële lasten veel lager zijn.

Deel deze pagina

Audio

  • 'Meeste dealers moeten stoppen met verkoop nieuwe auto's' Het leeuwendeel van de autodealers in Nederland kan het beste stoppen met de verkoop van nieuwe auto's en zich gaan richten op... onderhoud en reparatie. Door de ingestorte automarkt kunnen de meeste bedrijven alleen dàn het hoofd boven water houden. Dat blijkt uit onderzoek van branche-organisatie Bovag. Hans Bresser van de Bovag in gesprek met Louis Dekker.

Video en Audio

Meer video en audio