De Japanse economie is in het laatste kwartaal van vorig jaar met 12,1 procent gekrompen ten opzichte van een jaar eerder.
Dat is de sterkste economische krimp sinds 1974. Toch valt de achteruitgang iets kleiner uit dan werd gevreesd.
De Japanse economie is de op één na grootste ter wereld, na die van de Verenigde Staten.
Export
Ten opzichte van het derde kwartaal ging de economie met 3,2 procent achteruit. De Japanse economie heeft vooral last van een sterk afzwakkende export door de wereldwijde recessie.
In het bijzonder is de vraag naar auto's en consumentenelektronica sterk afgenomen. De Japanse export kelderde in januari met 46 procent.
Beleggers in Tokio waren somber gestemd, de Nikkei-index sloot met een verlies van 2,4 procent. Eerder deze week bereikte de Japanse graadmeter de laagste stand in meer dan een kwart eeuw.
Wilt u uw eigen verhaal kwijt over de economische crisis?
Deel deze pagina

»
»
»