"Strenger Europees bankentoezicht"

Er moet een Europese toezichthouder voor de financiële markt komen. Die moet optreden als nationale toezichthouders het oneens zijn in grensoverschrijdende conflicten over bankzaken.

Dat is een van de aanbevelingen van de commissie-Larosière. Die werd ingesteld door de Europese Commissie toen de bankencrisis in volle omvang duidelijk werd. Namens Nederland zat oud-bankier Ruding in de commissie.

De commissie concludeert dat de banken te veel risico hebben genomen en dat het toezicht te slap was. Op de komende EU-top, eind maart, worden de conclusies van de commissie besproken.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3802 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2882 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3944 keer afgespeeld

Meer video en audio