Bloemen verrassende koploper NK

Ted-Jan Bloemen Ted-Jan Bloemen NOS

Ted-Jan Bloemen is na de eerste dag van de NK allround in Heerenveen de verrassende leider. De schaatser uit de APPM-ploeg gaat in het klassement na de 500 en 5.000 meter Wouter Olde Heuvel, Tim Roelofsen en Koen Verweij voor.

Bloemen won de vijf kilometer in 6.25,23 en nam daardoor de eerste plaats in de algemene rangschikking over van sprinter Remco Olde Heuvel, die de 500 meter op z'n naam had geschreven in 35,97. Bloemen was op de openingsafstand zevende geworden in 37,17.

De 1.500 meter belooft zondag spannend te worden, want de nummers één tot en met vier staan binnen een seconde van elkaar. Olde Heuvel staat 0,30 achter Bloemen, Roelofsen moet 0,63 goedmaken en Verweij kijkt tegen een nadelige marge van 0,89 aan.

Gooi naar titel
"Ik vind dit best verrassend", oordeelde Bloemen zelf na een "goeie 500 meter" en "heerlijke 5.000 meter". "Ik ga gewoon een gooi naar de titel doen. Na de 1.500 meter van zondag zal ik vermoedelijk niet meer op de eerste plaats staan, maar ik heb nog een goede 10 kilometer in de benen. Het gaat de laatste tijd erg goed."

"Ik heb de tijd gehad om hier optimaal in vorm te zijn", aldus de 23-jarige schaatser uit Terherne, die zich na het
OKT, waar hij naast olympische deelname greep, volledig kon richten op de NK.

De nieuwe Nederlandse kampioen plaatst zich voor de WK allround, die over twee weken ook in Heerenveen plaatsvinden. Sven Kramer en Jan Blokhuijsen zijn al zeker van deelname. Het tweetal ontbreekt dit weekeinde in Thialf.

 

Deel deze pagina

Video

NK: De Jong-Olde Heuvel

Laatste rit op de 5.000 meter van het NK allround voor mannen: Bob de Jong - Wouter Olde Heuvel.

Video en Audio

Meer video en audio