Foute diagnoses kindermishandeling

Spelend kind.» Spelend kind. Foto: Inferis / Flickr / Creative Commons / by-nc-sa

Er worden veel verkeerde diagnoses gesteld bij kindermishandeling. Artsen, kinderartsen en de jeugdzorg zijn niet deskundig genoeg om de juiste diagnose te stellen, heeft de forensisch arts Rob Bilo in het radioprogramma Argos gezegd.

In de helft van alle gevallen is de diagnose volgens hem onjuist. Artsen zien vaak niet dat ze te maken hebben met kindermishandeling of denken ten onrechte dat een kind is mishandeld.

Jaarlijks zijn er 100.000 tot 160.000 gevallen van kindermishandeling in Nederland. In 25.000 gevallen gaat het om ernstige mishandeling.

Deel deze pagina

Audio

  • Argos over kindermishandeling Kindermishandeling wordt steeds vaker gemeld. Maar in veel gevallen gaat het mis met het stellen van de juiste diagnose. Kees van... den Bosch, eindredacteur van Argos onderzocht de problematiek.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3707 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2779 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3838 keer afgespeeld

Meer video en audio