Geen gevolgen hertelling stemmen Geldrop-Mierlo

Het gemeentehuis van Geldrop» Het gemeentehuis van Geldrop Foto: Trudy van Rijswijk / NOS

Het hertellen van de stemmen in de Brabantse gemeente Geldrop-Mierlo heeft geen gevolgen voor de zetelverdeling in de raad.

Vanmiddag besloot de gemeente om alle uitgebrachte stemmen opnieuw te tellen, omdat in zes stembureaus iets zou zijn misgegaan met tellen. Wat er precies fout was, wil de gemeente niet zeggen.

Miniem verschil
De verschillen tussen de partijen waren zo klein dat een paar stemmen meer of minder van invloed konden zijn op de zetelverdeling. Het verschil tussen de drie grootste partijen was slechts 0,3 procent.

De gemeente besloot daarom het zekere voor het onzekere te nemen en alle stemmen te hertellen, maar uiteindelijk leidde dat niet tot een andere uitslag.

Deel deze pagina

Audio

  • Trudy van Rijswijk bij hertellen in Geldrop-Mierlo In de gemeente Geldrop-Mierlo zijn ze klaar met het hertellen van de stemmen. Trudy van Rijswijk is in het gemeentehuis.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3590 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2655 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3720 keer afgespeeld

Meer video en audio