Miljoen dollar voor stripdebuut Batman

Het allereerste stripboek waar superheld Batman in voorkomt, heeft donderdag op een veiling een recordbedrag van 1.075.500 dollar opgeleverd. Het stripboek Detective Comics Nummer 27 werd uitgegeven in 1939 en kostte destijds 10 dollarcent.

Zowel de koper als verkoper wil anoniem blijven. De verkoper had het stripboek eind jaren zestig voor honderd dollar gekocht.

Ondanks zijn leeftijd was het stripboek in uitmuntende staat: het scoorde een acht op een schaal van tien.

Batman verslaat Superman
De veiling verbreekt het record dat maandag werd gevestigd door een stripboek waar Superman voor het eerst in voorkwam. Die comic werd voor precies een miljoen dollar verkocht. Dat stripboek kwam uit 1938.

Het oude record stond ook op naam van Superman. Vorig jaar werd een iets minder goed bewaard gebleven stripboek verkocht voor 317.000 dollar.

Experts hadden al voorspeld dat de grens van een miljoen dollar door een van de twee populaire superhelden zou worden overschreden.

Deel deze pagina

Video

1 miljoen dollar voor eerste Batman

Het eerste stripboek met superheld Batman uit 1939 heeft op een veiling meer dan 1miljoen dollar opgeleverd.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4540 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3535 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4624 keer afgespeeld

Meer video en audio