Topoverleg VS over gezondheidszorg

Demonstratie gezondheidszorg, Seattle, mei, 2009.» Demonstratie gezondheidszorg, Seattle, mei, 2009. Foto: seiuhlathcare775nw / Flickr / Creative Commons / by-nc-nd

De Amerikaanse president Obama voert in Blair House overleg met zo'n veertig Democratische en Republikeinse politici over de hervorming van de Amerikaanse gezondheidszorg. De hervorming is een speerpunt van Obama en hij probeert zo de politieke impasse te doorbreken.

De president, de Senaat en het Huis van Afgevaardigden konden het tot nu toe niet eens worden over hervormingen.

Voorafgaand aan het overleg riep Obama het Congres op om samen te werken. Hij zei dat problemen in de gezondheidszorg erger worden en dat ze een steeds grotere financiële belasting vormen. Het plan van Obama kost zo'n 740 miljard euro gedurende tien jaar.

Het overleg wordt rechtstreeks uitgezonden op televisie. Analisten verwachten geen doorbraak.

Alternatief
Voor het geval er geen overeenstemming mogelijk is, heeft Obama een alternatief plan achter de hand. Dat zeggen bronnen tegen de Wall Street Journal. Door het plan kunnen vijftien miljoen Amerikanen worden verzekerd, minder dan de helft die in het huidige voorstel centraal staan. Het Witte Huis ontkent het bestaan van een alternatief plan.

Het huidige voorstel is een afgeslankte versie van het originele voorstel van Obama. Daarmee zouden veertig miljoen Amerikanen worden verzekerd die nu nog onverzekerd zijn. Het voorstel hield ook in dat de overheid een alternatief zou bieden aan de commerciële aanbieders van ziektekostenverzekeringen.

Deel deze pagina

Video

Zorgtop Obama live op Amerikaanse televisie

De hervorming van het zorgstelsel in de VS beheerst daar nu al een jaar lang de politieke agenda. Verandering leek eerst heel... dichtbij, vervolgens heel ver weg. En nu probeert Obama het nog één keer met een speciale zorgtop, de hele dag in Washington en live op de Amerikaanse televisie.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4414 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3444 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4509 keer afgespeeld

Meer video en audio