Winst Aegon na goed vierde kwartaal

Hoofdgebouw van Aegon» Hoofdgebouw van Aegon Foto: ANP

Aegon heeft vorig jaar weer winst gemaakt dankzij een onverwacht sterk laatste kwartaal. Het jaarresultaat kwam uit op 204 miljoen euro.

In de laatste drie maanden maakte de verzekeraar een winst van 393 miljoen euro, meer dan het dubbele dat analisaten hadden verwacht. In dezelfde periode van 2008 leed Aegon nog een verlies van 1,2 miljard.

Het resultaat is mede te danken aan het herstel op de financiële markten. Er werden veel minder verliezen gemaakt op de beleggingen.

Krimpen
Topman Alex Wynaendts zegt dat hij tevreden is. "We maken weer winst, de kosten zijn teruggebracht en we hebben het vertrouwen van onze klanten behouden."

Aegon bezuinigde 250 miljoen euro waar 150 miljoen begroot was. Het personeelsbestand kromp met zeven procent tot iets meer dan 25.000 medewerkers.

Deel deze pagina

Video

Aegon boekte winst in 2009

Verzekeraar Aegon heeft in 2009, na een jaar van flink verlies, weer winst gemaakt.

Audio

  • Aegon presenteert jaarcijfers Aegon heeft zojuist haar jaarcijfers gepresenteerd. Verslaggever Merel Stikkelorum is in het hoofdkantoor van Aegon in Den Haag.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4328 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3354 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4422 keer afgespeeld

Meer video en audio