Omzet bouw met 4,5 procent omlaag

De recessie heeft de bouw vorig jaar hard getroffen. De omzet lag 4,5% lager dan in 2008,meldt het CBS. In het eerste kwartaal was er nog een groei van 1,5%, maar in het laatste kwartaal werd een krimp genoteerd van 10% ten opzichte het laatste kwartaal van 2008.

Vooral de bouw van woningen en kantoren zat in het slop. Daar was de omzetdaling in 2009 met 8% het grootst. Schilders, stukadoors en installateurs zagen hun omzet met ruim 4% afnemen.

De grond-, weg- en waterbouw boekte een omzetstijging van 4%.Volgens het CBS komt dat onder meer doordat de overheid investeringen naar voren heeft gehaald.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4258 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3253 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4347 keer afgespeeld

Meer video en audio