» Station Brussel-Zuid Foto: Redvers - Flickr / Creative Commons - by In België moeten veertien agenten van de spoorwegpolitie voor de rechter verschijnen. Ze worden beschuldigd van het stelselmatig mishandelen van daklozen en mensen zonder papieren.
De zeven mannen en zeven vrouwen werkten op het station Brussel-Zuid. Daar mishandelden ze in 2006 en 2007 tijdens diensttijd en in uniform daklozen die zich rond het station ophielden.
Kaalgeschoren
Zo zou een agente herhaaldelijk daklozen in hun kruis hebben getrapt. Ook werd een 12-jarig zigeunermeisje kaalgeschoren. Haar haren werden voor haar ogen door de wc gespoeld.
Het zou gaan om minstens vijftien slachtoffers.
De agenten vervalsten processen-verbaal om hun misdragingen te verantwoorden en verdoezelen.
Moeilijk
De zaak kwam aan het rollen toen collega-agenten de daders aangaven bij de Inspectie. Het duurde lang voordat de zaak voor de rechter kwam, omdat de dakloze slachtoffers moeilijk op te sporen waren.
De daders riskeren ieder vijf jaar cel.
Deel deze pagina
»
»
»