»
Isaf-militairen in Afghanistan
Foto: Isafmedia / Flickr De NAVO en het Afghaanse leger zeggen dat ze het grootste deel van de stad Marjah onder controle hebben.
In de stad in de Afghaanse provincie Helmand zijn Amerikaanse, Britse en Afghaanse troepen sinds zaterdag bezig met het grootste offensief tegen de Taliban tot nu toe.
Opruimen
De troepen zouden nu vooral bezig zijn met het opruimen van mijnen, bermbommen en andere explosieven. Daarna kan de Afghaanse politie de stad binnentrekken om het regeringsgezag te vestigen.
De Talibanstrijders lijken zich te hebben teruggetrokken, mogelijk om later toe te kunnen slaan. NAVO-troepen zijn vandaag wel onder vuur genomen.
Tevreden
Eerder vandaag liet de Amerikaanse stafchef Mullen weten tevreden te zijn over het verloop van de aanval op Marjah. De stad is een basis voor de Taliban en een centrum voor de opiumproductie.
Bij het offensief zijn al 12 burgers om het leven gekomen. De NAVO wilde niet kwijt of er bij de operaties van vandaag weer doden zijn gevallen.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»