»
De Griekse premier George Papandreou
Foto: AFP De Griekse premier Papandreou heeft in een reactie op de 24-uursstaking in zijn land gezegd dat de bezuinigingen van de regering volgens plan doorgaan. De socialistische premier besprak vandaag in Parijs de crisis in Griekenland met president Sarkozy.
De stakingsoproep voor ambtenaren was niet onderschreven door de grootste Griekse vakbond. Het protest was ook gericht tegen de de verhoging van de pensioenleeftijd van 61 naar 63 jaar.
Het Griekse bezuinigingspakket wordt morgen besproken op een ingelaste EU-top. De beurzen reageerden vandaag positief op de Griekse maatregelen.
Duitsland wil het voortouw nemen om Griekenland extra financiële steun te geven. Dat zou inhouden dat de EU garant staat voor leningen. Dat moet voorkomen dat er geen geld meer is om de Griekse economie aan de gang te houden.
Deel deze pagina
»
»
»