Toerisme Brabant heeft last van Q-koorts

Geiten op een boerderij waar Q-koorts is vastgesteld Geiten op een boerderij waar Q-koorts is vastgesteld Foto: NOS

Door verslaggever Marc van Dam

Ondernemers in de Brabantse toeristenindustrie zijn somber over het aantal bezoekers dit jaar. Dat komt mede door de Q-koorts die in grote delen van Brabant heerst.

Dat blijkt uit een onderzoek van het Vrijetijdshuis Brabant onder ruim honderd van de ruim 1400 Brabantse toeristische verblijfsaccommodaties.

Van de ondervraagde accommodaties signaleert 87 procent een stagnatie of afname van boekingen ten opzichte van een jaar geleden. Bijna de helft heeft van potentiële gasten vragen over de Q-koorts gekregen. Daarnaast heeft 10 procent te maken gehad met annuleringen die verband houden met Q-koorts.

Kwalijk
Volgens directeur Frank van den Eijnden van het Vrijetijdshuis Brabant heeft Den Haag alleen maar oog gehad voor de geitenhouderij, terwijl de toeristische sector economisch gezien waarschijnlijk meer last van de Q-koorts zal hebben. "En dat is  bijzonder kwalijk. We zouden graag zien dat het rijk ook oog heeft voor onze problemen."

Het onderzoek naar de invloed van Q-koorts op het toerisme is gehouden onder Brabantse minicampings, groepsaccommodaties, kampeerterreinen en bungalowparken. Gekeken is naar de boekingen voor dit jaar.

Volgens Van den Eijnden is het aannemelijk dat de cijfers ook gevolgen hebben voor de rest van de Brabantse vrijetijdssector. In 2008 was de omzet van de  Brabantse vrijetijdssector 6,7 miljard. Het totaal aantal banen in de sector was dat jaar 79.000.

Video

Toerisme heeft last van Q-koorts

Toeristische bedrijven in Brabant hebben last van de Q-koorts. Tien procent van de bedrijven krijgt annuleringen. En bij 87 procent... van de bedrijven, stagneert het aantal boekingen of lopen deze terug. Dat wijst onderzoek uit, onder honderd toeristische bedrijven in Brabant.

Audio

  • Toerisme Brabant lijdt onder Q-koorts De toeristische sector in Brabant is somber over het komende seizoen. Belangrijke oorzaak daarvan is de Q-koorts die vooral in... Brabant een probleem is. Campings, vakantieparken en andere recreatiebedrijven hebben te maken met annuleringen en het aantal boekingen blijft achter. Frank van den Eijnden, directeur van het Vrijetijdshuis Brabant, het voormalige Brabants bureau voor toerisme en Henk van Wijk die een Bed en Breakfast heeft in Middelbeers.

Video en Audio

  • » Albino Aligator Video Een aquarium in de VS presenteert zaterdag een zeldzame albino alligator. Het dier is tien jaar...19 mrt 2010, 304 keer afgespeeld
  • » Oppakken Taliban hindert overleg VN Video De arrestatie van een aantal Taliban-leiders door Pakistan is scherp bekritiseerd door een...19 mrt 2010, 134 keer afgespeeld
  • » 'Entartete' kunst weer terug in Folkwang Museum Essen Video Het Folkwang Museum in Essen gold tot de jaren dertig als één van de belangrijkste ter wereld. Met...19 mrt 2010, 51 keer afgespeeld

Meer video en audio